Egiptuse armee: kadunud lennuki rusud on leitud ({{commentsTotal}})

{{1463735993000 | amCalendar}}

Vahemerest leiti eile kadunuks jäänud EgyptAiri lennuki rusud, leiti ka inimeste kehaosi, teatas Egiptuse sõjavägi.

Egiptuse armee pressiesindaja teatel leiti lennuki tükid ja reisijatele kuulunud esemeid 290 kilomeetri kaugusel Aleksandria rannikust, vahendas BBC.

Kreeka kaitseministri Panos Kammenosi sõnul on leitud kehaosa, kaks lennukiistet ning vähemalt üks kohver. Nüüd uuritakse ala põhjalikumalt, et üles leida õhusõiduki must kast.

"Veidi aega tagasi viisid Egiptuse võimud meid kurssi, et kehaosa, iste ja kohver on leitud veidi lõunapoolt kohast, kus lennukisignaal katkes," rääkis Kammenos Ateenas ajakirjanikele.

Leidu kinnitasid ka lennufirma EgyptAir ja Egiptuse tsiviillennunduse ministeerium.

"Egiptuse merevägi leidis veel lennukitükke, osade reisijate asju, inimjäänuseid ja lennukiistmeid. Otsingud jätkuvad," teatas ministeerium.

Euroopa kosmoseagentuur (ESA) teatas, et satelliit Sentinel-1A tegi eile foto, millel on näha umbes 2 kilomeetri pikkust õlilaiku. Reostus asub kohast, kus lennuk kadunuks jäi, umbes 40 kilomeetri kaugusel kagus. Täna öösel tehtud pilt näitas, et õlilaik oli umbes 5 kilomeetri võrra nihkunud.

ESA edastas informatsiooni õlilaigu kohta edasi vajalikele asutustele, kuid märkis, et see ei ole täiesti kindel, et õlilaik pärineb just EgyptAiri lennukilt.

Lend number MS804 oli koos 66 reisijaga teel Pariisist Kairosse, kui see neljapäeva varahommikul kadunuks jäi. Lennukivraki otsingutel osalevad Kreeka, Egiptuse, Prantsusmaa ja Suurbritannia sõjaväelased.

Egiptuse võimud peavad tõenäoliseks, et lennuk kukkus alla terroriakti, mitte tehnilise rikke tõttu. Seni pole õnnetuse põhjuste kohta aga mingisuguseid andmeid, ütles täna Prantsusmaa välisminister Jean-Marc Ayrault.

Kreeka õhuliikluse korraldajate sõnul suhtlesid nad piloodiga kohaliku aja järgi kell 2.48, aga 40 minutit hiljem lennukilt enam vastust ei saadud. Radarisignaal kadus veel kümme minutit hiljem.

Enamik reisi pardal olnuist olid pärit Egiptusest ja Prantsusmaalt, üks reisijaist oli britt.

Lennuki vraki leidmisest teatati ka eile õhtul, kuid hiljem teatati, et tegu polnud siiski otsituga.

Toimetaja: Karin Koppel, Merili NaelPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics