Egiptuse armee: kadunud lennuki rusud on leitud ({{commentsTotal}})

{{1463735993000 | amCalendar}}

Vahemerest leiti eile kadunuks jäänud EgyptAiri lennuki rusud, leiti ka inimeste kehaosi, teatas Egiptuse sõjavägi.

Egiptuse armee pressiesindaja teatel leiti lennuki tükid ja reisijatele kuulunud esemeid 290 kilomeetri kaugusel Aleksandria rannikust, vahendas BBC.

Kreeka kaitseministri Panos Kammenosi sõnul on leitud kehaosa, kaks lennukiistet ning vähemalt üks kohver. Nüüd uuritakse ala põhjalikumalt, et üles leida õhusõiduki must kast.

"Veidi aega tagasi viisid Egiptuse võimud meid kurssi, et kehaosa, iste ja kohver on leitud veidi lõunapoolt kohast, kus lennukisignaal katkes," rääkis Kammenos Ateenas ajakirjanikele.

Leidu kinnitasid ka lennufirma EgyptAir ja Egiptuse tsiviillennunduse ministeerium.

"Egiptuse merevägi leidis veel lennukitükke, osade reisijate asju, inimjäänuseid ja lennukiistmeid. Otsingud jätkuvad," teatas ministeerium.

Euroopa kosmoseagentuur (ESA) teatas, et satelliit Sentinel-1A tegi eile foto, millel on näha umbes 2 kilomeetri pikkust õlilaiku. Reostus asub kohast, kus lennuk kadunuks jäi, umbes 40 kilomeetri kaugusel kagus. Täna öösel tehtud pilt näitas, et õlilaik oli umbes 5 kilomeetri võrra nihkunud.

ESA edastas informatsiooni õlilaigu kohta edasi vajalikele asutustele, kuid märkis, et see ei ole täiesti kindel, et õlilaik pärineb just EgyptAiri lennukilt.

Lend number MS804 oli koos 66 reisijaga teel Pariisist Kairosse, kui see neljapäeva varahommikul kadunuks jäi. Lennukivraki otsingutel osalevad Kreeka, Egiptuse, Prantsusmaa ja Suurbritannia sõjaväelased.

Egiptuse võimud peavad tõenäoliseks, et lennuk kukkus alla terroriakti, mitte tehnilise rikke tõttu. Seni pole õnnetuse põhjuste kohta aga mingisuguseid andmeid, ütles täna Prantsusmaa välisminister Jean-Marc Ayrault.

Kreeka õhuliikluse korraldajate sõnul suhtlesid nad piloodiga kohaliku aja järgi kell 2.48, aga 40 minutit hiljem lennukilt enam vastust ei saadud. Radarisignaal kadus veel kümme minutit hiljem.

Enamik reisi pardal olnuist olid pärit Egiptusest ja Prantsusmaalt, üks reisijaist oli britt.

Lennuki vraki leidmisest teatati ka eile õhtul, kuid hiljem teatati, et tegu polnud siiski otsituga.

Toimetaja: Karin Koppel, Merili Nael{{c.alias}}
{{c.createdMoment}}
{{c.body}}
{{cc.alias}}
{{cc.createdMoment}}
+{{cc.replyToName}} {{cc.body}}
Kommentaare ei ole.
Oled sisseloginud kui {{user.alias}}. Logi välja
Sisselogimine ebaõnnestus.

Pole veel kasutajat/unustasid salasõna

Nimi võib olla kuni 32 tähemärki pikk
Kommentaar võib olla kuni 600 tähemärki pikk
{{comment.captcha.word.answer}}

www.err.ee

Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.

ETV OTSE
Viipekeelsed uudised