Pariisi terrorirünnakutes kahtlustatav ei öelnud kohtunikele midagi ({{commentsTotal}})

Advokaat Frank Berton täna kohtumaja ees ajakirjanike küsimustele vastamas. Autor: Reuters/Scanpix

Pariisi terrorirünnakute üheks võtmeisikuks peetav Salah Abdeslam ei tahtnud täna esimeses küsitluses kohtunikele midagi öelda, ütles üks advokaatidest.

Abdeslami sõnul on ta siiski hiljem valmis rääkima, vahendas advokaat Frank Berton.

Prantsuse uurijad küsitlesid 13. novembri Pariisi terrorirünnakutes kahtlustatavat Abdeslami reedel esimest korda. Ta oli mitu kuud Euroopa tagaotsitavaim inimene, kuni ta 18. märtsil Brüsselis Molenbeeki linnajaos kinni peeti.

Abdeslam toimetati 27. aprillil Prantsusmaale, teda hoitakse Fleury-Merogis' vanglas.

Rünnaku sooritanud meeskonna arvatav juht Abdelhamid Abaaoud oli Abdeslami lapsepõlvesõber.

Toimetaja: Karin Koppel

Allikas: BNSFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.