Oklahomas heaks kiidetud eelnõu muudab abordi kuriteoks ({{commentsTotal}})

Oklahoma kuberner Mary Fallin Autor: Reuters/Scanpix

USAs Oklahomas kiitis senat heaks eelnõu, mille kohaselt muutub abort kuriteoks ning selle protseduuri teinud arstid jäävad litsentsist ilma.

Eelnõu, mida oponendid on nimetanud põhiseadusevastaseks ja pretsedendituks, saadetakse nüüd vabariiklasest kubernerile Mary Fallinile, kel on viis päeva otsustada, kas see allkirjastada või mitte, vahendas Washington Post.

"Kuberner hoidub eelnõu kommenteerimast, nagu tal on tavaks enamiku eelnõude puhul, kuni tema ja ta meeskond saavad sellega tutvuda," ütles Fallini pressiesindaja Michael McNutt.

Eelnõu nimega SB1552 sätestab, et abordi teinud või selle põhjustanud isik on süüdi kuriteos, mille eest võib karistada ühe kuni kolme aasta pikkuse vangistusega. Meedik, kes abordi tegemisel osaleb, tegutseb ebaprofessionaalselt ning tal ei lasta selles osariigis arstilitsentsi saada ega uuendada. Siiski jääb litsents alles arstile, kes teeb abordi ema elu päästmiseks.

Oklahoma abordieelnõu on Reproduktiivõiguste Keskuse teatel esimene omataoline, sest teised osariigid, mis on tahtnud aborte tõkestada, on karistuste kehtestamise asemel protseduuri lihtsalt keelustanud.

Oklahoma esindajatekojas sai eelnõu aprillis 59 poolt- ja 9 vastuhäält. Eile kiitis senat selle heaks häältega 33-12.

"Kuna usun, et elu algab viljastamisel, tuleb seda kaitsta ning minu arvates on see riigivõimude kohustus kaitsta elu alates viljastamise hetkest," ütles Tulsat esindav vabariiklasest senaator Nathan Dahm Associated Pressile.

Oklahoma Arstide Ühenduse president Sherri Baker märkis, et meedikud on otsuses väga pettunud. "Ajal, mil meie osariik on niigi silmitsi tõsise arstidenappusega, on lihtsalt ülekohtune, et senat raiskab aega eelnõule, mis on ilmselgelt põhiseadusega vastuolus ning mille ainus eesmärk on poliitlist kasu lõigata ning heidutada kogu osariigi arste," lausus ta.

Kuberner Mary Fallin on alates 2011. aastast, mil ta ametisse asus, allkirjastanud üle kümne eelnõu, mis piiravad ligipääsu reproduktiivtervishoiule.

Juhul kui Fallin eelnõu heaks kiidab, jõustub see 1. novembrist.

Toimetaja: Karin KoppelFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.