Oklahomas heaks kiidetud eelnõu muudab abordi kuriteoks ({{commentsTotal}})

Oklahoma kuberner Mary Fallin
Oklahoma kuberner Mary Fallin Autor/allikas: Reuters/Scanpix

USAs Oklahomas kiitis senat heaks eelnõu, mille kohaselt muutub abort kuriteoks ning selle protseduuri teinud arstid jäävad litsentsist ilma.

Eelnõu, mida oponendid on nimetanud põhiseadusevastaseks ja pretsedendituks, saadetakse nüüd vabariiklasest kubernerile Mary Fallinile, kel on viis päeva otsustada, kas see allkirjastada või mitte, vahendas Washington Post.

"Kuberner hoidub eelnõu kommenteerimast, nagu tal on tavaks enamiku eelnõude puhul, kuni tema ja ta meeskond saavad sellega tutvuda," ütles Fallini pressiesindaja Michael McNutt.

Eelnõu nimega SB1552 sätestab, et abordi teinud või selle põhjustanud isik on süüdi kuriteos, mille eest võib karistada ühe kuni kolme aasta pikkuse vangistusega. Meedik, kes abordi tegemisel osaleb, tegutseb ebaprofessionaalselt ning tal ei lasta selles osariigis arstilitsentsi saada ega uuendada. Siiski jääb litsents alles arstile, kes teeb abordi ema elu päästmiseks.

Oklahoma abordieelnõu on Reproduktiivõiguste Keskuse teatel esimene omataoline, sest teised osariigid, mis on tahtnud aborte tõkestada, on karistuste kehtestamise asemel protseduuri lihtsalt keelustanud.

Oklahoma esindajatekojas sai eelnõu aprillis 59 poolt- ja 9 vastuhäält. Eile kiitis senat selle heaks häältega 33-12.

"Kuna usun, et elu algab viljastamisel, tuleb seda kaitsta ning minu arvates on see riigivõimude kohustus kaitsta elu alates viljastamise hetkest," ütles Tulsat esindav vabariiklasest senaator Nathan Dahm Associated Pressile.

Oklahoma Arstide Ühenduse president Sherri Baker märkis, et meedikud on otsuses väga pettunud. "Ajal, mil meie osariik on niigi silmitsi tõsise arstidenappusega, on lihtsalt ülekohtune, et senat raiskab aega eelnõule, mis on ilmselgelt põhiseadusega vastuolus ning mille ainus eesmärk on poliitlist kasu lõigata ning heidutada kogu osariigi arste," lausus ta.

Kuberner Mary Fallin on alates 2011. aastast, mil ta ametisse asus, allkirjastanud üle kümne eelnõu, mis piiravad ligipääsu reproduktiivtervishoiule.

Juhul kui Fallin eelnõu heaks kiidab, jõustub see 1. novembrist.

Toimetaja: Karin KoppelVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema