Audiogalerii 20. mail: kadunud lennukist, alkoholitarbimisest, meelisbrändidest ({{commentsTotal}})

ERR-i uudisteportaali kokkuvõte sündmustest, mis on 20. mai pärastlõunaks päeva kujundanud.

Egiptuse kadunud lennuki rusud leiti üles

Vahemerest leiti viimaks eile kadunuks jäänud EgyptAiri lennuki rusud. Egiptuse armee teatel leiti lennuki tükid ja reisijatele kuulunud esemed 290 kilomeetri kaugusel Aleksandria rannikust.

Keskerakonna kampaaniameister sattus kriminaaluurimise alla

Täna selgus, et ka Keskerakonna kampaaniameister Paavo Pettai on sattunud kriminaaluurimise alla. Lisaks võltsimistele kahtlustab prokuratuur Pettaid ka erakonnale suures ulatuses keelatud annetuse tegemisele ning vastuvõtmisele kaasaaitamises.

Alkoholitarbimine väheneb jõudsalt

Alkoholi tarbimine vähenes mullu kolmandat aastat järjest ning on langenud vähemalt viimase kümne aasta võrdluses rekordmadalale tasemele. Mullu tarbiti Eestis ühe elaniku kohta 8,7 liitrit absoluutalkoholi ning täiskasvanud elaniku kohta 10,3 liitrit. Võrreldes 2014. aastaga vähenes
tarbimine elaniku kohta ligi 7%.

Eraparklad võivad hakata saama parkimisvõlglase andmeid

Parkimislepingu rikkujal ei ole õigust oma nime ja kontaktandmete salajasusele, leiab õiguskantsler. Praktikas tähendab see, et
maanteeamet ei peaks edaspidi keelduma võlglaste andmete väljastamisest eraparklatele.

Eestlaste lemmikkaubamärgid on Kalev, Google ja Youtube

Emori värske kaubamärgiuuring näitab, et Eesti elanike lemmikud on Kalev, Google ja YouTube. Esikümnesse mahtusid veel Skype, ETV,
Gmail, Swedbank, Facebook, Maxima ja Telia.

Eesti laskja Peeter Olesk sai pääsme Rio olümpiale

Rahvusvaheline Laskespordiföderatsioon (ISSF) on otsustanud vastavalt Eesti Laskurliidu taotlusele anda Eestile koht Rio olümpiamängudel olümpiakiirlaskmise harjutuses. Seega esindab Rio olümpiamängudel Eestit püstolilaskur, 2015. aastal parimaks meeslaskuriks tunnistatud Peeter Olesk.

Keemikud muutsid uute antibiootikumide otsimise legomänguks

Sadu baktereid tõrjuvaid toimeaineid sünteesinud keemikud esitlevad nüüd täiendavate antibiootikumide otsimiseks strateegiat, mis ei erine olemuslikult palju legoklotsidest lennuki ehitamisele.

Toimetaja: Priit LutsKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.
Rahvusvahelise küberrünnaku tõttu suleti kõik Ehituse ABC poed

Ulatuslik rahvusvaheline küberrünnak, mis sai alguse nädala algul, on jõudnud otsapidi ka Eestisse: Ehituse ABC kõik poed suleti kolmapäeval, kuni küberrünnakust häiritud süsteemid taas tööle saadakse.

Uuendatud: 18:34 
M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics