Audiogalerii 20. mail: kadunud lennukist, alkoholitarbimisest, meelisbrändidest ({{commentsTotal}})

ERR-i uudisteportaali kokkuvõte sündmustest, mis on 20. mai pärastlõunaks päeva kujundanud.

Egiptuse kadunud lennuki rusud leiti üles

Vahemerest leiti viimaks eile kadunuks jäänud EgyptAiri lennuki rusud. Egiptuse armee teatel leiti lennuki tükid ja reisijatele kuulunud esemed 290 kilomeetri kaugusel Aleksandria rannikust.

Keskerakonna kampaaniameister sattus kriminaaluurimise alla

Täna selgus, et ka Keskerakonna kampaaniameister Paavo Pettai on sattunud kriminaaluurimise alla. Lisaks võltsimistele kahtlustab prokuratuur Pettaid ka erakonnale suures ulatuses keelatud annetuse tegemisele ning vastuvõtmisele kaasaaitamises.

Alkoholitarbimine väheneb jõudsalt

Alkoholi tarbimine vähenes mullu kolmandat aastat järjest ning on langenud vähemalt viimase kümne aasta võrdluses rekordmadalale tasemele. Mullu tarbiti Eestis ühe elaniku kohta 8,7 liitrit absoluutalkoholi ning täiskasvanud elaniku kohta 10,3 liitrit. Võrreldes 2014. aastaga vähenes
tarbimine elaniku kohta ligi 7%.

Eraparklad võivad hakata saama parkimisvõlglase andmeid

Parkimislepingu rikkujal ei ole õigust oma nime ja kontaktandmete salajasusele, leiab õiguskantsler. Praktikas tähendab see, et
maanteeamet ei peaks edaspidi keelduma võlglaste andmete väljastamisest eraparklatele.

Eestlaste lemmikkaubamärgid on Kalev, Google ja Youtube

Emori värske kaubamärgiuuring näitab, et Eesti elanike lemmikud on Kalev, Google ja YouTube. Esikümnesse mahtusid veel Skype, ETV,
Gmail, Swedbank, Facebook, Maxima ja Telia.

Eesti laskja Peeter Olesk sai pääsme Rio olümpiale

Rahvusvaheline Laskespordiföderatsioon (ISSF) on otsustanud vastavalt Eesti Laskurliidu taotlusele anda Eestile koht Rio olümpiamängudel olümpiakiirlaskmise harjutuses. Seega esindab Rio olümpiamängudel Eestit püstolilaskur, 2015. aastal parimaks meeslaskuriks tunnistatud Peeter Olesk.

Keemikud muutsid uute antibiootikumide otsimise legomänguks

Sadu baktereid tõrjuvaid toimeaineid sünteesinud keemikud esitlevad nüüd täiendavate antibiootikumide otsimiseks strateegiat, mis ei erine olemuslikult palju legoklotsidest lennuki ehitamisele.

Toimetaja: Priit LutsVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.