Fotod: Keskerakonna juhatuses jäi peasekretär kinnitamata - Loone kandidatuuri ei toetatud ({{commentsTotal}})

{{1463754474000 | amCalendar}}

Keskerakonna juhatus kogunes koosolekule, kus esimees Edgar Savisaar pakkus uueks peasekretäriks Oudekki Loonet. Pressiesindaja Taavi Puki sõnul jäi esitatud Oudekki Loone kandidatuur juhatuse toetuseta.

Pukk ütles ERR-i uudisteportlaalile, et rohkem kandidaate ei esitatud. Peasekretäri kohusetäitjana jätkab erakonna arendusjuht ja juhatuse liige Urmo Saareoja.

Savisaar selgitas "Aktuaalsele kaamerale", et esitas Loone peasekretäri kandidaadiks, kuna arvas, et ta saab kindlasti toetuse.

"Ma arvan, et ta on hea kandidaat. Ma arvan, et Oudekki Loone leiab kindlasti toetuse. Ma usun, et ta on päris hea kandidaat," ütles Savisaar.

Pukk märkis, et nüüd tuleb Savisaar uue või ka sama kandidaadiga välja erakonna järgmisel juhatuse koosolekul.

Erakonna põhikirja järgi esitab peasekretäri kandidaadi esmalt juhatusele erakonna esimees. Kandidaadil peab olema vähemalt üheksa juhatuse liikme toetus. Täna üheksa liikme toetust kokku ei tulnud. Seda kinnitas riigikogu fraktsiooni juht Kadri Simson.

Simson: Loonele sai takistuseks riigikogu töö

Simsoni arvates ei toetatud Loonet seepärast, et ta väljendas oma soovi jätkata riigikogu tööd, ent praegusel hetkel vajab erakond Simsoni sõnul sellist peasekretäri, kes suudab pühenduda erakonna struktuurile ja piirkondadele.

"Mina ootan erakonna esimehelt, et ta esitaks kellegi, keda juhatus saab konsensuslikult heaks kiita, sest kandidaat, kes peaks saama peasekretäriks, peaks olema võimeline koostööd tegema kogu erakonna juhatusega ja kogu erakonnaga," ütles Simson.

Oudekki Loone sõnul ei toetanud Keskerakonna juhatus tema kandidatuuri, sest nad soovisid, et ta oma edasisi plaane selgitaks.

"Nad soovisid minuga veel pikemalt arutada seda, et ma olen olnud väga efektiivne riigikogu liige ja kuidas ma planeerin oma aega nii korraldada, et nad ei jääks ilma inimesest, kes suudab väga palju ka Toompeal korda saata," rääkis Loone "Aktuaalsele kaamerale".

Toobali ja Laasi parteist väljaheitmist päevakorda ei võetud

Juhatuse liige Mailis Reps ütles enne juhatuse koosolekut ERR-i uudisteportaalile, et kindlasti on plaanis tõstatada ka Priit Toobali ja Lauri Laasi parteist väljaheitmise küsimus, mida seekord päevakorda ei võetud.

Taavi Pukk ütles, et seda küsimust on võimalik edaspidi uuesti tõstatada. "Kadri Simson selle küsimuse tõstatas, aga kuna see päevakorras ei olnud, siis lepiti sellega, et seda arutatakse edaspidi," sõnas Pukk.

Keskerakonna pikaaegne peasekretär Priit Toobal teatas esmaspäeval, et lahkub ametikohalt. Samuti lahkus ta Erakondade rahastamise järelevalve komisjonist.

Erakondade rahastamise järelevalve komisjoni uueks liikmeks määrati senine asendusliige Tõnis Mölder ja asendusliikmeks Juhan Hindov.  

 

Toimetaja: Aleksander KrjukovPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics