Fotod: Keskerakonna juhatuses jäi peasekretär kinnitamata - Loone kandidatuuri ei toetatud ({{commentsTotal}})

Vaata galeriid
15 pilti
Autor: Rene Suurkaev/ERR
{{1463754474000 | amCalendar}}

Keskerakonna juhatus kogunes koosolekule, kus esimees Edgar Savisaar pakkus uueks peasekretäriks Oudekki Loonet. Pressiesindaja Taavi Puki sõnul jäi esitatud Oudekki Loone kandidatuur juhatuse toetuseta.

Pukk ütles ERR-i uudisteportlaalile, et rohkem kandidaate ei esitatud. Peasekretäri kohusetäitjana jätkab erakonna arendusjuht ja juhatuse liige Urmo Saareoja.

Savisaar selgitas "Aktuaalsele kaamerale", et esitas Loone peasekretäri kandidaadiks, kuna arvas, et ta saab kindlasti toetuse.

"Ma arvan, et ta on hea kandidaat. Ma arvan, et Oudekki Loone leiab kindlasti toetuse. Ma usun, et ta on päris hea kandidaat," ütles Savisaar.

Pukk märkis, et nüüd tuleb Savisaar uue või ka sama kandidaadiga välja erakonna järgmisel juhatuse koosolekul.

Erakonna põhikirja järgi esitab peasekretäri kandidaadi esmalt juhatusele erakonna esimees. Kandidaadil peab olema vähemalt üheksa juhatuse liikme toetus. Täna üheksa liikme toetust kokku ei tulnud. Seda kinnitas riigikogu fraktsiooni juht Kadri Simson.

Simson: Loonele sai takistuseks riigikogu töö

Simsoni arvates ei toetatud Loonet seepärast, et ta väljendas oma soovi jätkata riigikogu tööd, ent praegusel hetkel vajab erakond Simsoni sõnul sellist peasekretäri, kes suudab pühenduda erakonna struktuurile ja piirkondadele.

"Mina ootan erakonna esimehelt, et ta esitaks kellegi, keda juhatus saab konsensuslikult heaks kiita, sest kandidaat, kes peaks saama peasekretäriks, peaks olema võimeline koostööd tegema kogu erakonna juhatusega ja kogu erakonnaga," ütles Simson.

Oudekki Loone sõnul ei toetanud Keskerakonna juhatus tema kandidatuuri, sest nad soovisid, et ta oma edasisi plaane selgitaks.

"Nad soovisid minuga veel pikemalt arutada seda, et ma olen olnud väga efektiivne riigikogu liige ja kuidas ma planeerin oma aega nii korraldada, et nad ei jääks ilma inimesest, kes suudab väga palju ka Toompeal korda saata," rääkis Loone "Aktuaalsele kaamerale".

Toobali ja Laasi parteist väljaheitmist päevakorda ei võetud

Juhatuse liige Mailis Reps ütles enne juhatuse koosolekut ERR-i uudisteportaalile, et kindlasti on plaanis tõstatada ka Priit Toobali ja Lauri Laasi parteist väljaheitmise küsimus, mida seekord päevakorda ei võetud.

Taavi Pukk ütles, et seda küsimust on võimalik edaspidi uuesti tõstatada. "Kadri Simson selle küsimuse tõstatas, aga kuna see päevakorras ei olnud, siis lepiti sellega, et seda arutatakse edaspidi," sõnas Pukk.

Keskerakonna pikaaegne peasekretär Priit Toobal teatas esmaspäeval, et lahkub ametikohalt. Samuti lahkus ta Erakondade rahastamise järelevalve komisjonist.

Erakondade rahastamise järelevalve komisjoni uueks liikmeks määrati senine asendusliige Tõnis Mölder ja asendusliikmeks Juhan Hindov.  

 

Toimetaja: Aleksander KrjukovFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.