Rõivas toetab sõjapõgenike kohtusse pöördumist: Eesti on õigusriik ({{commentsTotal}})

Migrandid ja põgenikud paadiga Lesbose saare rannas.
Migrandid ja põgenikud paadiga Lesbose saare rannas. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Peaminister Taavi Rõivas ei tõtanud sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna kombel Eestisse saabunud sõjapõgenikke hukka mõistma selle eest, et nad oma õigusliku staatuse pärast Eesti vastu kohtusse läksid.

Kuivõrd Eesti ei ole andnud siinsetele sõjapõgenikele pagulase staatust, vaid täiendava rahvusvahelise kaitse, mis annab ainult 1-aastase elamisloa, kaebas kaks pagulast Eesti riigi kohtusse. Sellele reageeris teravalt sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna, kes kritiseeris, et „kätt, mis sind toetab, ei ole mõtet hammustada“.

Peaminister Taavi Rõivas samasuguseks reaktsiooniks põhjust ei näe.

"Mina siin küll ei näe mingit hammustamist. Kui Eesti on õigusriik, siis peab igal inimesel olema Eestis võimalik ka oma õiguste eest seista," rõhutas Rõivas Vikerraadio saates "Stuudios on peaminister".

Rõivas ei pidanud vahet, mille erinevad staatused inimesele annavad, oluliseks, kuid möönis, et igaühel on õigus selles ise selgusele jõuda.

"Kui üks või kaks inimest käivad selle kohtutee läbi, saabki asi ehk suurema selguse ja on pretsedent loodud ka tulevikuks. Ma ei näe siin küll suuremat tragöödiat, kui ükskõik, milline Eesti inimene kohtusse pöördub, et oma õigusi kaitsta,“ oli Rõivase hinnang olukorrale.

Toimetaja: Merilin PärliMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema