Rõivas toetab sõjapõgenike kohtusse pöördumist: Eesti on õigusriik ({{commentsTotal}})

Migrandid ja põgenikud paadiga Lesbose saare rannas. Autor: AFP/Scanpix

Peaminister Taavi Rõivas ei tõtanud sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna kombel Eestisse saabunud sõjapõgenikke hukka mõistma selle eest, et nad oma õigusliku staatuse pärast Eesti vastu kohtusse läksid.

Kuivõrd Eesti ei ole andnud siinsetele sõjapõgenikele pagulase staatust, vaid täiendava rahvusvahelise kaitse, mis annab ainult 1-aastase elamisloa, kaebas kaks pagulast Eesti riigi kohtusse. Sellele reageeris teravalt sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna, kes kritiseeris, et „kätt, mis sind toetab, ei ole mõtet hammustada“.

Peaminister Taavi Rõivas samasuguseks reaktsiooniks põhjust ei näe.

"Mina siin küll ei näe mingit hammustamist. Kui Eesti on õigusriik, siis peab igal inimesel olema Eestis võimalik ka oma õiguste eest seista," rõhutas Rõivas Vikerraadio saates "Stuudios on peaminister".

Rõivas ei pidanud vahet, mille erinevad staatused inimesele annavad, oluliseks, kuid möönis, et igaühel on õigus selles ise selgusele jõuda.

"Kui üks või kaks inimest käivad selle kohtutee läbi, saabki asi ehk suurema selguse ja on pretsedent loodud ka tulevikuks. Ma ei näe siin küll suuremat tragöödiat, kui ükskõik, milline Eesti inimene kohtusse pöördub, et oma õigusi kaitsta,“ oli Rõivase hinnang olukorrale.

Toimetaja: Merilin PärliMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.