Osad Piirissaare elanikud tunnevad muret palvelas olnud varade pärast ({{commentsTotal}})

Tulekahju Piirissaarel.
Tulekahju Piirissaarel. Autor/allikas: Aktuaalne Kaamera/ERR

Pärast pühapäeva öösel toimunud põlengut Piirissaarel, kus põles maha ka vanausuliste palvela, on osad saare elanikud pöördunud politsei ja muinsuskaitseameti poole küsimustega palvelas olnud varade olukorra kohta. Pöördumises tehakse ettepanek moodustada ekspertkomisjon, kes uuriks nii päästetud kui ka sisse jäänud ikoonide, raamatute ja ristide olukorda.

Piirissaarel tegutseb juriidiliselt praegu üks kogudus - Piirissaare vanausuliste kogudus. Likvideeritud on sealt aga Saareküla vanausuliste kogudus. Samas kuuluvad palvelas olnud varad, mis osaliselt päästeti ning osaliselt jäid tulle, veel vana, likvideeritud koguduse alla, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Uus kogudus on pöördunud politsei ja muinsuskaitseameti poole sooviga selgitada välja, mis täpselt juhtus põlengu ööl palvela varadega ehk ikoonide, ristide ja raamatutega. Piirissaare vanausuliste koguduse üks mure on see, et väidetavalt ei lasknud vana koguduse esimehe abikaasa neid palvelasse asju päästma.

"Ainult katus oli hakanud põlema, siis ma tulin ja seal oli see Kira Kuznetsova. Ma ütlesin talle, et teeme siis aknad lahti, proovime, kutsume kedagi, aga ta ei lasknud seda teha," rääkis Piirissaare vanausuliste koguduse liige Valentina Aman, kelle hinnangul oleks saanud rohkem asju päästa.

Saareküla vanausuliste koguduse esimees Filimon Kuznetsov, kelle abikaasa väidetavalt ei lubanud uue koguduse liikmetel enne palvela süttimist vara päästa, ütles, et kogu Valentina Amani jutt ei vasta tõele.

"See on demagoogia. Uks oli lahti. Nemad tahavad kõik raamatud ja ikoonid omale võtta, seepärast minu naine ei luba temal võtta. Pärast ei saa üldse tagasi. Aga uks oli lahti," rääkis ta.

Politseile ja muinsuskaitsemetile esitatud avalduses tunneb uus kogudus muret ka nende varade pärast, mis suudeti vana koguduse poolt palvelast päästa.

"Mõned inimesed olid näinud, et enne kui hakkas põlema juba palvemaja, mingid ikoonid ja ristid olid juba sealt ära võetud," ütles Valentina Aman.

Praeguseks on aga teada, et põlengust päästetud ikoonid ja raamatud on hoiul kindlas kohas, kuid nende asukoha soovib muinsuskaitseamet jätta turvalisuse tagamiseks saladuseks.

Toimetaja: Merili NaelViljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema