Osad Piirissaare elanikud tunnevad muret palvelas olnud varade pärast ({{commentsTotal}})

Tulekahju Piirissaarel. Autor: Aktuaalne Kaamera/ERR

Pärast pühapäeva öösel toimunud põlengut Piirissaarel, kus põles maha ka vanausuliste palvela, on osad saare elanikud pöördunud politsei ja muinsuskaitseameti poole küsimustega palvelas olnud varade olukorra kohta. Pöördumises tehakse ettepanek moodustada ekspertkomisjon, kes uuriks nii päästetud kui ka sisse jäänud ikoonide, raamatute ja ristide olukorda.

Piirissaarel tegutseb juriidiliselt praegu üks kogudus - Piirissaare vanausuliste kogudus. Likvideeritud on sealt aga Saareküla vanausuliste kogudus. Samas kuuluvad palvelas olnud varad, mis osaliselt päästeti ning osaliselt jäid tulle, veel vana, likvideeritud koguduse alla, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Uus kogudus on pöördunud politsei ja muinsuskaitseameti poole sooviga selgitada välja, mis täpselt juhtus põlengu ööl palvela varadega ehk ikoonide, ristide ja raamatutega. Piirissaare vanausuliste koguduse üks mure on see, et väidetavalt ei lasknud vana koguduse esimehe abikaasa neid palvelasse asju päästma.

"Ainult katus oli hakanud põlema, siis ma tulin ja seal oli see Kira Kuznetsova. Ma ütlesin talle, et teeme siis aknad lahti, proovime, kutsume kedagi, aga ta ei lasknud seda teha," rääkis Piirissaare vanausuliste koguduse liige Valentina Aman, kelle hinnangul oleks saanud rohkem asju päästa.

Saareküla vanausuliste koguduse esimees Filimon Kuznetsov, kelle abikaasa väidetavalt ei lubanud uue koguduse liikmetel enne palvela süttimist vara päästa, ütles, et kogu Valentina Amani jutt ei vasta tõele.

"See on demagoogia. Uks oli lahti. Nemad tahavad kõik raamatud ja ikoonid omale võtta, seepärast minu naine ei luba temal võtta. Pärast ei saa üldse tagasi. Aga uks oli lahti," rääkis ta.

Politseile ja muinsuskaitsemetile esitatud avalduses tunneb uus kogudus muret ka nende varade pärast, mis suudeti vana koguduse poolt palvelast päästa.

"Mõned inimesed olid näinud, et enne kui hakkas põlema juba palvemaja, mingid ikoonid ja ristid olid juba sealt ära võetud," ütles Valentina Aman.

Praeguseks on aga teada, et põlengust päästetud ikoonid ja raamatud on hoiul kindlas kohas, kuid nende asukoha soovib muinsuskaitseamet jätta turvalisuse tagamiseks saladuseks.

Toimetaja: Merili NaelKotsar näeb tänu finaalturniirile jõudmisele üle pika aja enda vanemaid

Eesti korvpalluri Maik-Kalev Kotsari ülikooli South Carolina edutee USA üliõpilasmeistrivõistluste finaalturniiril jätkus, kui kaheksa tugevama hulgas alistati Florida ülikool 77:70 (33:40).

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.