Stoltenberg kinnitas valmisolekut suurendada NATO vägesid Ida-Euroopas ({{commentsTotal}})

NATO rahvusvahelised väed jäävad Ida-Euroopasse ning neid tugevdatakse veelgi, ütles alliansi peasekretär Jens Stoltenberg Brüsselis NATO välisministrite kohtumisel.

Stoltenbergi sõnul hakkavad väed paiknema mitmes organisatsiooni Ida-Euroopa liikmesriigis. Nende täpne paigutus ja koosseis on praegu arutusel ning see otsustatakse Varssavi tippkohtumiseks, mis algab paari nädala pärast, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Samas ei taha NATO Stoltenbergi sõnul Venemaaga tüli norida.

"Me anname selge sõnumi, et NATO idaosas hakkavad olema organisatsiooni väed. Me kavatseme kasvatada sõjavägede kohalolekud NATO idaosas. Me langetasime selle otsuse veebruaris ja nüüd otsustame üksikasjade, ulatuse ja vägede koosseisu ja täpse paigutuse üle," rääkis ta.

"Samal ajal andsime me ka signaali, et NATO ei otsi vastasseisu. Me ei taha uut külma sõda ja me taotleme ikka veel konstruktiivsemaid ja koostöörohkemaid suhteid Venemaaga," lisas ta.

Toimetaja: Merili NaelLiisi Koikson elust Londonis: hindan inimesi, kes jaksavad seal olla pikki aastaid

Liisi Koikson avaldab uue heliplaadi "Coffe for One", millel kõlavad esmakordselt ka lauljatari enda salvestatud laulud. Mitmed lood on inspireeritud Koiksoni Londoni perioodist.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.