Galerii: Sri Lankas on üleujutuste eest põgenenud umbes 500 000 inimest ({{commentsTotal}})

Vaata galeriid
14 pilti
Autor: Lakruwan Wanniarachchi/AFP/Scanpix

Sri Lanka elanikud kasutavad pealinna Colombot tabanud üleujutuste eest pagemiseks isetehtud parvesid ja kummipaate, kokku on saareriigis tulvade tõttu oma kodu maha jätnud umbes 500 000 inimest, teatasid kohalikud ametnikud reedel.

Sri Lankat on alates eelmisest nädalavahetusest räsinud viimase veerandsajandi tugevaimad vihmasajud, millega kaasnenud maalihked on matnud ohvreid kuni 15 meetri sügavusele mutta.

Kokku on ränkades ilmastikutingimustes hukkunud üle 60 inimese, kuid ohvrite arv tõenäoliselt kasvab.

President Maithripala Sirisena on ärgitanud kohalikke ohvritele varjupaika pakkuma ning toidu- ja rahaannetusi tegema. Saareriiki on looduskatastroofiga toimetulemisel toetatud ka rahvusvaheliselt, ütles Sirisena.

"Me oleme saanud abi oma sõpradelt rahvusvahelises kogukonnas," sõnas riigipea telepöördumises, paludes lisaabi valitsusvälistelt organisatsioonidelt ning eraettevõtetelt.

Umbes 300 000 srilankalast on saanud ajutise majutuse ning umbes 200 000 viibib perekonna või sõprade juures, teatas Sri Lanka eriolukordade keskus.

Kindlustusfirmade sõnul on srilankalased teatanud kuni 7,5 miljoni dollari ulatuses kahjust autodele ning majapidamisvahenditele.

India on saatnud Sri Lanka toetuseks kaks mereväealust ning esmatarbevahendeid.

Ööl vastu reedet mobiliseeriti pealinna elanike evakueerimiseks Sri Lanka relvajõudude paadid ning helikopterid. Kõige rängemalt on tulvad laastanud üle oma kallaste tõusnud Kelani jõe ääres asuvaid Colombo linnajagusid.

Terves riigis on üleujutustes hukkunud 64 ja viga saanud 29 inimest, teatasid päästjad. Kõige traagilisemalt on loodusõnnetus tabanud Kegalle piirkonda Colombost 100 kilomeetrit kirdes, kus kahes maalihkes hukkus teisipäeval praegustel andmetel 34 inimest. 144 inimest on piirkonnas kadunuks jäänud.

Allikas: BNSMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.