Galerii: Sri Lankas on üleujutuste eest põgenenud umbes 500 000 inimest ({{commentsTotal}})

Sri Lanka elanikud kasutavad pealinna Colombot tabanud üleujutuste eest pagemiseks isetehtud parvesid ja kummipaate, kokku on saareriigis tulvade tõttu oma kodu maha jätnud umbes 500 000 inimest, teatasid kohalikud ametnikud reedel.

Sri Lankat on alates eelmisest nädalavahetusest räsinud viimase veerandsajandi tugevaimad vihmasajud, millega kaasnenud maalihked on matnud ohvreid kuni 15 meetri sügavusele mutta.

Kokku on ränkades ilmastikutingimustes hukkunud üle 60 inimese, kuid ohvrite arv tõenäoliselt kasvab.

President Maithripala Sirisena on ärgitanud kohalikke ohvritele varjupaika pakkuma ning toidu- ja rahaannetusi tegema. Saareriiki on looduskatastroofiga toimetulemisel toetatud ka rahvusvaheliselt, ütles Sirisena.

"Me oleme saanud abi oma sõpradelt rahvusvahelises kogukonnas," sõnas riigipea telepöördumises, paludes lisaabi valitsusvälistelt organisatsioonidelt ning eraettevõtetelt.

Umbes 300 000 srilankalast on saanud ajutise majutuse ning umbes 200 000 viibib perekonna või sõprade juures, teatas Sri Lanka eriolukordade keskus.

Kindlustusfirmade sõnul on srilankalased teatanud kuni 7,5 miljoni dollari ulatuses kahjust autodele ning majapidamisvahenditele.

India on saatnud Sri Lanka toetuseks kaks mereväealust ning esmatarbevahendeid.

Ööl vastu reedet mobiliseeriti pealinna elanike evakueerimiseks Sri Lanka relvajõudude paadid ning helikopterid. Kõige rängemalt on tulvad laastanud üle oma kallaste tõusnud Kelani jõe ääres asuvaid Colombo linnajagusid.

Terves riigis on üleujutustes hukkunud 64 ja viga saanud 29 inimest, teatasid päästjad. Kõige traagilisemalt on loodusõnnetus tabanud Kegalle piirkonda Colombost 100 kilomeetrit kirdes, kus kahes maalihkes hukkus teisipäeval praegustel andmetel 34 inimest. 144 inimest on piirkonnas kadunuks jäänud.

Allikas: BNSMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema