Võru intellektipuudega noortele ei jagu kogukonnateenuse kohti ({{commentsTotal}})

20 aastat tagasi avati Võrus intellektipuudega noortele mõeldud Võru Järve kool, täna ollakse aga mures, mis saab noortest pärast kooli lõpetamist edasi, kuna piirkonnas pole piisavalt kogukonnateenuse kohti.

Võru Järve koolis õpib praegu 26 mõõduka, raske ja sügava vaimupuudega last üle Võru maakonna. Et koolis 12 aasta jooksul tehtud töö n-ö liiva ei jookseks, peaks oelmas olema sotsiaalvõrgustik, kuhu noor saaks suunduda tööle ja iseseisvasse ellu. Võrus täidab seda funktsiooni praegu Meiela perekodu ja töökeskus, kus elab ja töötab kaheksa 22-34aastast noort, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Pere ei ole hõivatud selle noore hooldamisega, ei ole muret, mida või kuidas temaga toimetada," märkis MTÜ Toetuskeskus Meiela juhatuse esimees Tatiana Panichkina.

Vähem tähtis pole ka tõik, et selline süsteem võimaldab ka pärast seda, kui laps kooli lõpetab, jääda vanematel tööturule.

"Kuna ma ise pidin olema ka seitse aastat pojaga kodus, siis ma ütlen, et loomulikult on väga tähtis, et sa saadki osaleda tööturul, mitte olema hõivatud hooldamisega," ütles Panichkina.

Arvestades aga fakti, et alates Järve kooli tegutsemise algusest on kooli lõpetanud üle 50 noore, on tegelik vajadus sellise teenuse järele kordades suurem kui täna suudetakse pakkuda.

"Võrus on meil olemas ka juba linna poolt kaks maja, mis oleks võimalik ära osta ja teenuseid laiendada. Siin ongi meil hästi suur soov ja palve, et aktsepteeritaks ka sotsiaalministeeriumi poolt, kui eurorahade jagamine on, et Võrus saaks ka laiendatud teenused," ütles Järve kooli direktor Reet Kangro.

Ta tõdes, et seni on olnud äärealadel olevatel piirkondadel raske toetust saada.

"Tegelikult on see nii, et sa pead kogu aeg endast märku andma, olemas olema ja näitama huvi ja ka oma tehtud tööd," ütles Kangro.

Kõnealused majad võimaldaks Võrru luua 16 uut kogukonnateenuse kohta.

Toimetaja: Merili NaelVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.