Võru intellektipuudega noortele ei jagu kogukonnateenuse kohti ({{commentsTotal}})

20 aastat tagasi avati Võrus intellektipuudega noortele mõeldud Võru Järve kool, täna ollakse aga mures, mis saab noortest pärast kooli lõpetamist edasi, kuna piirkonnas pole piisavalt kogukonnateenuse kohti.

Võru Järve koolis õpib praegu 26 mõõduka, raske ja sügava vaimupuudega last üle Võru maakonna. Et koolis 12 aasta jooksul tehtud töö n-ö liiva ei jookseks, peaks oelmas olema sotsiaalvõrgustik, kuhu noor saaks suunduda tööle ja iseseisvasse ellu. Võrus täidab seda funktsiooni praegu Meiela perekodu ja töökeskus, kus elab ja töötab kaheksa 22-34aastast noort, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Pere ei ole hõivatud selle noore hooldamisega, ei ole muret, mida või kuidas temaga toimetada," märkis MTÜ Toetuskeskus Meiela juhatuse esimees Tatiana Panichkina.

Vähem tähtis pole ka tõik, et selline süsteem võimaldab ka pärast seda, kui laps kooli lõpetab, jääda vanematel tööturule.

"Kuna ma ise pidin olema ka seitse aastat pojaga kodus, siis ma ütlen, et loomulikult on väga tähtis, et sa saadki osaleda tööturul, mitte olema hõivatud hooldamisega," ütles Panichkina.

Arvestades aga fakti, et alates Järve kooli tegutsemise algusest on kooli lõpetanud üle 50 noore, on tegelik vajadus sellise teenuse järele kordades suurem kui täna suudetakse pakkuda.

"Võrus on meil olemas ka juba linna poolt kaks maja, mis oleks võimalik ära osta ja teenuseid laiendada. Siin ongi meil hästi suur soov ja palve, et aktsepteeritaks ka sotsiaalministeeriumi poolt, kui eurorahade jagamine on, et Võrus saaks ka laiendatud teenused," ütles Järve kooli direktor Reet Kangro.

Ta tõdes, et seni on olnud äärealadel olevatel piirkondadel raske toetust saada.

"Tegelikult on see nii, et sa pead kogu aeg endast märku andma, olemas olema ja näitama huvi ja ka oma tehtud tööd," ütles Kangro.

Kõnealused majad võimaldaks Võrru luua 16 uut kogukonnateenuse kohta.

Toimetaja: Merili NaelTallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.Tallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.
Veel üks uuring ennustab Keskerakonna edu kohalikel valimistel

Kui juunis toimuksid kohalikud valimised, siis võidutseksid neil Keskerakond ning valimisliidud ja üksikkandidaadid, selgus BNS-i ja Postimehe tellimusel uuringufirma Kantar Emor poolt juuni keskel läbiviidud uuringust.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema