Kortunov: Venemaa ei taha Euroopa julgeolekusüsteemist välja jääda ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Mikhail Japaridze/TASS/Scanpix

Venemaa on olnud alati mures Euroopa julgeolekusüsteemi pärast, kuhu Moskva ei kuulu, ütles Vene Rahvusvaheliste Suhete Nõukogu esimees Andrei Kortunov usutluses BNS-ile.

"Venemaa on alati otsinud viise laua äärde pääsemiseks endale liigseid kohustusi võtmata," ütles Kortunov Lennart Meri konverentsi veerel antud usutluses.

Kui Euroopa julgeolekusüsteemi keskne komponent on NATO ja Venemaa sinna ei kuulu, tähendab see tema hinnangul, et Venemaa muutub marginaalseks jõuks.

"Parim võimalus oli Vene-NATO nõukoguga seoses. Venemaa arvas, et NATO-Vene nõukogust ja NATO-st saavad Euroopa julgeolekuarhitektuuri kaks tugisammast, aga NATO-s kaheldi selle kogu keskses rollis Euroopa julgeoleku jaoks," sõnas Kortunov.

Vene rahvusvaheliste suhete eksperdi sõnul on Moskva keerulises olukorras, sest soovib ühest küljest olla osa Euroopa julgeolekusüsteemist, ent teisest küljest on riigile vastumeelne võtta endale liiga palju siduvaid kohustusi.

Ühel hetkel peab Venemaa need kaks vaatenurka ühitama ja vastu võtma otsuse, sõnas Kortunov BNS-ile. "Kui tahate kuhugi kuuluda, peate järgima selle reegleid. Kui te kuhugi ei kuulu, puudub teil sõnaõigus ja te ei ole otsustamise juures," lausus ta.

See on olnud Venemaa jaoks alati probleem, ent mitte ainult Venemaa jaoks, ütles Kortunov. Ka USA-s on poliitikuid, kes ei suuda alati vastu panna ühepoolse tegutsemise kiusatusele, ütles Vene Rahvusvaheliste Suhete Nõukogu esimees.

Allikas: BNSVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema