Kortunov: Venemaa ei taha Euroopa julgeolekusüsteemist välja jääda ({{commentsTotal}})

Autor: Mikhail Japaridze/TASS/Scanpix

Venemaa on olnud alati mures Euroopa julgeolekusüsteemi pärast, kuhu Moskva ei kuulu, ütles Vene Rahvusvaheliste Suhete Nõukogu esimees Andrei Kortunov usutluses BNS-ile.

"Venemaa on alati otsinud viise laua äärde pääsemiseks endale liigseid kohustusi võtmata," ütles Kortunov Lennart Meri konverentsi veerel antud usutluses.

Kui Euroopa julgeolekusüsteemi keskne komponent on NATO ja Venemaa sinna ei kuulu, tähendab see tema hinnangul, et Venemaa muutub marginaalseks jõuks.

"Parim võimalus oli Vene-NATO nõukoguga seoses. Venemaa arvas, et NATO-Vene nõukogust ja NATO-st saavad Euroopa julgeolekuarhitektuuri kaks tugisammast, aga NATO-s kaheldi selle kogu keskses rollis Euroopa julgeoleku jaoks," sõnas Kortunov.

Vene rahvusvaheliste suhete eksperdi sõnul on Moskva keerulises olukorras, sest soovib ühest küljest olla osa Euroopa julgeolekusüsteemist, ent teisest küljest on riigile vastumeelne võtta endale liiga palju siduvaid kohustusi.

Ühel hetkel peab Venemaa need kaks vaatenurka ühitama ja vastu võtma otsuse, sõnas Kortunov BNS-ile. "Kui tahate kuhugi kuuluda, peate järgima selle reegleid. Kui te kuhugi ei kuulu, puudub teil sõnaõigus ja te ei ole otsustamise juures," lausus ta.

See on olnud Venemaa jaoks alati probleem, ent mitte ainult Venemaa jaoks, ütles Kortunov. Ka USA-s on poliitikuid, kes ei suuda alati vastu panna ühepoolse tegutsemise kiusatusele, ütles Vene Rahvusvaheliste Suhete Nõukogu esimees.

Allikas: BNSFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.