USA saadik: Donbassi institutsioonide nõrkus aitas konfliktile kaasa ({{commentsTotal}})

Autor: Anatolii Stepanov/AFP/Scanpix

USA suursaadiku Ukrainas Geoffrey Pyatti sõnul aitas Donbassi konflikti puhkemisele kaasa sealsete institutsioonide nõrkus.

Sõda algas Donbassis, mitte Harkivis, Odessas või Dnipropetrovskis lausus Ühendriikide suursaadik.

Kreml üritas Novorossija projekti ellu viia laiemalt, aga Donbassis saatis seda sealse haldussuutmatuse tõttu edu, ütles Pyatt reedel Kiievis rahvusvahelisel konverentsil "Ukraina - Euroopa Liit: väljakutsete muutmine võimalusteks".

Tema sõnul oli Ukraina riik väga nõrk ja Venemaa lõikas sellest kasu.

Pyatt nimetas Ukraina ja EL-i assotsiatsioonilepet teekaardiks, võrreldes seda navigatsioonisüsteemiga GPS teel demokraatliku riigi suunas, mis aitaks vastu seista Venemaa agressioonile.

Ukraina on USA diplomaadi sõnul kõigeks võimeline ja riik on seda näidanud. Ukraina on loonud uue politsei ja näitab vastupanuvõimet talle esitatavatele väljakutsetele, lausus Pyatt.

Allikas: BNSVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.