Põhja-Korea kutsus Souli "sõja vältimiseks" taas sõjalisele dialoogile ({{commentsTotal}})

Põhja-Korea partekongressi lõpetanud paraad. Autor: AFP/Reuters/Scanpix

Põhja-Korea tegi laupäeval Lõuna-Koreale ettepaneku ettevalmistavaks kohtumiseks enne sõjalisi kõnelusi, mida Pyongyang soovib korraldada, öeldes, et "see võib teise Korea sõja juba eos ära hoida".

Põhja-Korea riigijuht Kim Jong-un tegi Soulile sõjalise dialoogi ettepaneku hiljutisel Töölispartei kongressil. Siis lükkas Soul ettepaneku kui sisutu propaganda tagasi ja märkis, et lõviosa Kimi kõnest oli pühendatud Põhja-Korea tuumarelvaprogrammile.

Pyongyang kordas ettepanekut reedel, millele Soul reageeris taas pakkumise tagasilükkamisega. "Me teeme ettepaneku töökontaktideks eesmärgiga avada Põhja-Lõuna sõjaväevõimude kõnelused mõlemale sobival kuupäeval ja kohas mai lõpus või juuni alguses," vahendas riigimeedia Põhja-Korea kaitseministeeriumi sõnu.

"Tegemist on Korea rahvuse olemasoluga otseselt seotud tähtsa küsimusega, et vähendada sõjalisi pingeid ja hoida eos ära teine Korea sõda," lisas kaitseametkond.

Souli positsioon on, et sisulised kõnelused Pyongyangiga saavad alata alles pärast seda, kui Põhja-Korea astub käegakatsutavaid samme tuumaprogrammist loobumiseks. Põhja-Korea on korduvalt öelnud, et riigi tuumaprogramm ei kuulu läbirääkimisele.

Toimetaja: Allan Rajavee

Allikas: BNSVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.