Põhja-Korea kutsus Souli "sõja vältimiseks" taas sõjalisele dialoogile ({{commentsTotal}})

Põhja-Korea partekongressi lõpetanud paraad.
Põhja-Korea partekongressi lõpetanud paraad. Autor/allikas: AFP/Reuters/Scanpix

Põhja-Korea tegi laupäeval Lõuna-Koreale ettepaneku ettevalmistavaks kohtumiseks enne sõjalisi kõnelusi, mida Pyongyang soovib korraldada, öeldes, et "see võib teise Korea sõja juba eos ära hoida".

Põhja-Korea riigijuht Kim Jong-un tegi Soulile sõjalise dialoogi ettepaneku hiljutisel Töölispartei kongressil. Siis lükkas Soul ettepaneku kui sisutu propaganda tagasi ja märkis, et lõviosa Kimi kõnest oli pühendatud Põhja-Korea tuumarelvaprogrammile.

Pyongyang kordas ettepanekut reedel, millele Soul reageeris taas pakkumise tagasilükkamisega. "Me teeme ettepaneku töökontaktideks eesmärgiga avada Põhja-Lõuna sõjaväevõimude kõnelused mõlemale sobival kuupäeval ja kohas mai lõpus või juuni alguses," vahendas riigimeedia Põhja-Korea kaitseministeeriumi sõnu.

"Tegemist on Korea rahvuse olemasoluga otseselt seotud tähtsa küsimusega, et vähendada sõjalisi pingeid ja hoida eos ära teine Korea sõda," lisas kaitseametkond.

Souli positsioon on, et sisulised kõnelused Pyongyangiga saavad alata alles pärast seda, kui Põhja-Korea astub käegakatsutavaid samme tuumaprogrammist loobumiseks. Põhja-Korea on korduvalt öelnud, et riigi tuumaprogramm ei kuulu läbirääkimisele.

Toimetaja: Allan Rajavee

Allikas: BNSINTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics