Vaatluskeskus: Süüria valitsuse kontrolli all olevates vanglates on surnud 60 000 inimest ({{commentsTotal}})

Avatud kongiuks Palmyra vanglas, mida ISIS kasutas vangistatud isikute kinni pidamiseks Autor: Joseph Eid/AFP/Scanpix

Süüria valitsuse hallatavates vanglates on viimase viie aasta jooksul surnud vähemalt 60 000 inimest, teatas Süüria Inimõiguste Vaatluskeskus.

"Alates 2011. aasta märtsist on režiimi vanglates vähemalt 60 000 inimest kaotanud elu piinamise või kohutavate tingimuste, eriti ravimite või toidu nappuse tagajärjel," ütles vabaühenduse Süüria Inimõiguste Vaatluskeskus direktor Rami Abdel Rahman.

Rahmani sõnul on hukkunute arv kokku löödud režiimi allikate põhjal.

Kõige rohkem surmajuhtumeid on registreeritud kurikuulsas Saydnaya vanglas ja teistes kinnipidamisasutustes, mida haldavad Süüria kurikuulus õhuvägede luureteenistus ja riiklikud julgeolekujõud.

Damaskusest 30 kilomeetrit põhjas asuvas Süüria suurimas vanglas Saydnayas hoitakse tuhandeid vange.

Inimõigusorganisatsioonid on süüdistanud Süüria valitsust kinnipidamisasutustes piinamise ja ebainimlike praktikate süstemaatilises kasutamises.ÜRO uurijaid süüdistasid veebruaris Süüria valitsust "hävituspoliitika" elluviimises riigi vanglates. Süüria Inimõiguste Vaatluskeskus on koostanud nimekirja 14 456 režiimi vanglas hukkunust.

Valitsusväed on vahistanud alates Süüria konflikti puhkemisest umbes 500 000 inimest, kellest mõned on vabastatud ja teised surnud, ent tuhandete kinnipeetavate asukoht on teadmata. Ülestõusurühmituste ja pühasõdalaste vangistuses on hukkunud "mitutuhat inimest", lausus Abdel Rahman.

2014. aasta alguses smugeldas end "Caesar"-iks kutsunud režiimi ülejooksik Süüriast välja 55 000 fotot, millel kujutati umbes 11 000 Süüria konflikti esimese kahe aasta jooksul sealsetes vanglates surnud inimese piinamise ja kuritarvituste tundemärkidega surnukehi. 

Toimetaja: Allan Rajavee

Allikas: BNSFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.