Vaatluskeskus: Süüria valitsuse kontrolli all olevates vanglates on surnud 60 000 inimest ({{commentsTotal}})

Avatud kongiuks Palmyra vanglas, mida ISIS kasutas vangistatud isikute kinni pidamiseks
Avatud kongiuks Palmyra vanglas, mida ISIS kasutas vangistatud isikute kinni pidamiseks Autor/allikas: Joseph Eid/AFP/Scanpix

Süüria valitsuse hallatavates vanglates on viimase viie aasta jooksul surnud vähemalt 60 000 inimest, teatas Süüria Inimõiguste Vaatluskeskus.

"Alates 2011. aasta märtsist on režiimi vanglates vähemalt 60 000 inimest kaotanud elu piinamise või kohutavate tingimuste, eriti ravimite või toidu nappuse tagajärjel," ütles vabaühenduse Süüria Inimõiguste Vaatluskeskus direktor Rami Abdel Rahman.

Rahmani sõnul on hukkunute arv kokku löödud režiimi allikate põhjal.

Kõige rohkem surmajuhtumeid on registreeritud kurikuulsas Saydnaya vanglas ja teistes kinnipidamisasutustes, mida haldavad Süüria kurikuulus õhuvägede luureteenistus ja riiklikud julgeolekujõud.

Damaskusest 30 kilomeetrit põhjas asuvas Süüria suurimas vanglas Saydnayas hoitakse tuhandeid vange.

Inimõigusorganisatsioonid on süüdistanud Süüria valitsust kinnipidamisasutustes piinamise ja ebainimlike praktikate süstemaatilises kasutamises.ÜRO uurijaid süüdistasid veebruaris Süüria valitsust "hävituspoliitika" elluviimises riigi vanglates. Süüria Inimõiguste Vaatluskeskus on koostanud nimekirja 14 456 režiimi vanglas hukkunust.

Valitsusväed on vahistanud alates Süüria konflikti puhkemisest umbes 500 000 inimest, kellest mõned on vabastatud ja teised surnud, ent tuhandete kinnipeetavate asukoht on teadmata. Ülestõusurühmituste ja pühasõdalaste vangistuses on hukkunud "mitutuhat inimest", lausus Abdel Rahman.

2014. aasta alguses smugeldas end "Caesar"-iks kutsunud režiimi ülejooksik Süüriast välja 55 000 fotot, millel kujutati umbes 11 000 Süüria konflikti esimese kahe aasta jooksul sealsetes vanglates surnud inimese piinamise ja kuritarvituste tundemärkidega surnukehi. 

Toimetaja: Allan Rajavee

Allikas: BNSPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics