Kallase hinnangul võiks Narva rajada kaubalennujaama ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: ERR
{{1463828574000 | amCalendar}}

Siim Kallas ütles Narva Eelarvamusfestivalil, et Ida-Virumaa strateegilist tähtsust Eesti jaoks on raske üle hinnata ning üks võimalus Ida-Virumaa majandust ergutada oleks kaasaegsete transpordi- ja logistikakeskuste arendamine.

Kallas rääkis, et 25 aastat tagasi oli Eesti suurte võimaluste maa, sest piirid avanesid, kapital tuli sisse ja transiit õitses. Ta tõdes, et kuigi elu on täna palju parem kui 25 aastat tagasi, on paljud võimalused edasi liikumiseks piiratud.

Kallas ütles, et Ida-Virumaal on suured ettevõtted, mis on ka edukad, eelkõige energeetika valdkonnas, aga kasuks võivad olla suunad, mis avardavad piirkonna rahvusvahelisi võimalusi ja suurendavad atraktiivsust nii ettevõtete kui ka inimeste jaoks.

Üks võimalus Ida-Virumaa majandust ergutada on tema sõnul kaasaegsete transpordi- ja logistikakeskuste arendamine. Tema hinnangul on Sillamäe sadam juba palju teinud sellise keskuse arendamiseks.

"Kui vaadata arenevat tervikut – Sillamäe sadam, tööstuspargid, tundub mulle, et üks asi võiks veel olla. See on lennujaam," lisas ta.

"Miks mitte rajada Narva lennujaam? Vaba maa-ala on tõenäoliselt olemas, vaja on ehitada lennurada ja lennujuhtimiskeskus. Vaadelduna lahus muudest arendustest pole lennujaamal eraldi suurt mõtet. Aga kombineerituna Sillamäe sadama, võimalike ladude, ümberpakkimise (internetikaubandus!), ümbertöötlemise keskustega võiks sellest midagi Zaragoza või Leipzigi taolist tekkida," rääkis ta.

"Transpordi- ja logistikaettevõtete lähedus niisugusele suurele keskusele nagu Peterburi täiendav võimalus osutada tailor-made teenuseid ka selle keskuse klientidele. Sedasorti teenused on transpordi- ja logistikavaldkonna kiiresti arenev suund,“ rääkis Kallas.

Vähi: Ida-Virumaal on head eeldused ettevõtluse arenguks

Festivalil samas debatis osalenud ettevõtja Tiit Vähi ütles, et Ida-Virumaal on head eeldused ettevõtluse arenguks.

"Ettevõtlus toob ja loob väärtusi, mida siis saab jagada ka koolitusele, ülikoolidele, ka muuseumidele ja muudele. Aga kui vaatame, mis siin viimase paarikümne aasta jooksul on juhtunud ettevõtlusega, siis siin samas oli Baltijets, mida enam pole, Kreenholm, mida pole, Kohtla-Järvel oli Nitrofert, seda ka enam pole," rääkis Vähi.

Ta lisas, et üks uutest ettevõtetest Ida-Virumaal on Sillamäe Sadam. Tema hinnangul võiks Sillamäe Sadama uus nimi olla New Antwerpen.

Kallas selgitas, et kui vaadata, kuidas sadamad tänapäeval arenevad, siis New Antwerpeni kontseptsioon just sinna suunas lähekski.

"Vanasti oli tähtsaim kai pikkus, täna see ei loe, sest laadimine käib nii kiiresti. Konkurentsieelis on see, mis toimub maa peal - ümbertöötlemine, ladustamine, edasi saatmine, selles mõttes New Antwerpeni kontsept on just sinna suunas, kuhu transport ja logistika läheb - kombineerimine, väga kiired liigutused ja väga suur infotehnoloogia osa," selgitas Kallas.

Vähi lisas, et sellesse kontseptsiooni sobib hästi ka tööstusparkide idee.

"Pole tähtis, et kõike toodetakse sadama territooriumil, aga tähtis on, et elu läheb kuskil käima. See on New Antwerpeni tegelik kontseptsioon," märkis ta.

Täna toimub Narvas Eelarvamusfestival, mis on suvel Paides toimuva arvamusfestivali eelfestival. Narva Eelarvamusfestival toimub teist korda. Siim Kallas osales arutelul "Sa vaene hüljatud Ida-Virumaa".

Toimetaja: Merili NaelKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.
Rahvusvahelise küberrünnaku tõttu suleti kõik Ehituse ABC poed

Ulatuslik rahvusvaheline küberrünnak, mis sai alguse nädala algul, on jõudnud otsapidi ka Eestisse: Ehituse ABC kõik poed suleti kolmapäeval, kuni küberrünnakust häiritud süsteemid taas tööle saadakse.

Uuendatud: 18:34 
M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics