Peterson: Ida-Virumaal on ees palju pikaajalisi probleeme ({{commentsTotal}})

Autor: Arvo Meeks/Valgamaalane/Scanpix

Eesti ametiühingute keskliidu esimehe Peep Petersoni sõnul otsiti kevadel valitsuse ja tööandjatega koos Ida-Virumaa töötuse probleemile lühiajalist lahendust, millest osa on juba ka töös, kuid piirkonnal seisavad ees palju pikaajalisemad probleemid.

Peterson tõdes Narva arvamusfestivalil töötukassa korraldatud arutelul, et riik peab senisest veelgi tõsisemalt võtma eesmärgiks luua ja soodustada Ida-Virumaal töökohtade tekkimist.

"Kui me seda eesmärki ignoreerime ei ole neil inimestel, keda me täna töövõimereformi peamisteks klientideks peame, mingit lootust tööd saada," rääkis Peterson.

"Tööpuudus Ida-Virumaal on Eesti kõrgeim – 11 protsenti. Samal ajal on piirkonna turism, sealne õlitootmine ja energiatööstus tõsistes raskustes. Piirkonnas on aga väga hea ja spetsiifiliste oskustega tööjõud, kellele saab uuest aastast läbi töötukassa pakkuda ka koolitusi ja täiendõpet," lisas ta.

Petersoni sõnul otsisid ametiühingud sel kevadel tööandjate ja valitsuse esindajatega toimunud kohtumistel olukorrale lühiajalist lahendust.

"Suur osa meetmeid, mis aruteludelt üles kerkisid on täna juba ka valitsuse poolt töösse antud. Samas on Ida-Virumaal ees palju pikemaajalisemaid probleeme. Ametiühingutel on kavas alustada septembris läbirääkimisi pikaajalisema Ida-Virumaa päästeplaani koostamiseks," rääkis ta.

Täna toimub Narva muuseumis Arvamusfestival, mis on augustikuus toimuva Paide Arvamusfestivali eelüritus.

Toimetaja: Merili NaelVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.