Rõivas: lisanduvate liitlasvägede võõrustamine võtab kümneid miljoneid eurosid aastas ({{commentsTotal}})

Taavi Rõivas. Autor: Reformierakond

Täna kogunenud Reformierakonna volikogul tegi kokkuvõtteid valitsuse tegevusest peaminister Taavi Rõivas, kes tõdes, et kuigi liitlastele vajaliku taristu loomine võtab kümneid miljoneid eurosid aastast, saavad Eesti elanikud tänu investeeringutele rahulikumalt magada.

"Oluliseks prioriteediks on eelarves julgeolek. Siia oodatav liitlaste pataljoni taktikaline grupp tähendab ligi 1000-mehelist jõudu, kellele on vaja ehitada kasarmud, keskpolügoonile laskealad, manööveralad," selgitas oma kõnes peaminister Taavi Rõivas.

Tema sõnul on liitlaste kohaloleku tagamisse on vaja väga palju investeerida. "Aastas läheb liitlastele vajaliku taristu loomine maksma kümneid miljoneid eurosid, kuid tulemuseks on see, et Eesti inimesed saavad rahulikumalt magada, sest lisaks tugevale Eesti kaitseväelastele toetab meie riigi julgeolekut liitlasüksused õhus, maal ja merel," kinnitas Rõivas.

Tema sõnul saab iga Reformierakonna ministri haldusalas saab tehtud mõni väga põhimõtteline ja suure kaaluga reform. "Olulisematest otsustest saavad tehtud mitmed aastakümneid planeeritud asjad, nagu näiteks haldusreform, ajaloo suurim teedeehitus, idapiiri väljaehitamine," ütles Rõivas.

"Oluline on, et haldusreformi seadus saab suve alguseks vastu võetud ja omavalitsusjuhid liitumiskõnelused lõpuni viivad. Kui reform on lõpuni viidud, siis on valitsusel plaan omavalitsuste tulubaasi suurendada," lisas ta.

"Ajalooline ja vähemalt 20 aastat plaanitud ning erinevate valitsuste koalitsioonileppes olnud lubadus on neljarealine tee Koselt Mäoni. See on iseseisva Eesti suurim teedeehituse projekt, mis toob Lõuna-Eesti Põhja-Eestile 5 kilomeetrit lähemale, tähendab 15 minutit ajalist säästu ja ohutumat liiklemist. Kose-Mäo neljarealiseks ehitamise sotsiaalmajanduslik efekt on umbes 10 miljonit eurot aastas," rõhutas peaminister.

Toimetaja: Allan RajaveeMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.