Kreeka õiguskomitee: Süüria põgenikke ei tohiks Türki saata ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Louisa Gouliamaki/AFP/Scanpix

Kreeka Chiose saare kohtunike komitee hinnangul ei tohiks Süüria põgenikke tagasi Türki saata, kuna põgenikud võivad tagasipöördumisel sattuda ohtu.

Süüria põgenik, kelle kaasust kohtunike komitee hindas, oli Kreeka võimudelt saanud oma varjupaigataotlusele keelduva otsuse ning pidi tagasi pöörduma Türki, kuid põgenik kaebas otsuse edasi, vahendas BBC.

Enne otsuse langetamist ütles Kreeka migratsiooniministeeriumis töötav allikas BBC-le, et kohtunikud kaalusid, kas Kreeka kohus saab menetleda Süüria põgeniku apellatsiooni või mitte. Allikas lisas, et taolised komiteed põgenike kinnipidamiskeskuste juures ei otsusta, kas põgenikule antakse asüüli.

Amnesty Internationali esindajate sõnul seab komitee otsus kahtluse alla mõne kuu eest sõlmitud EL-i ja Türgi vahelise põgenikeleppe, kuna nende hinnangul ei taga Ankara põgenike inimõiguste kaitset, mistõttu ohustab paljusid kodumaalt lahkunud süürlasi tagasisaatmine, vahendas BBC.

Amnesty kõneisik Giorgos Kosmopoulos ütles BBC-le, et Türgi ei järgi põgenike konventsioonis sätestatud standardeid, mistõttu ei tohiks enne tingimuste paranemist riiki mitte ühtegi põgenikku tagasi saata.

Türgi ei luba põgenikel töötada ega taga juurdepääsu meditsiiniteenustele. Kõneisik lisas, et viimastel kuudel on paljud Türki jäänud Süüria põgenikud tagasi pöördunud kodusõja käes vaevlevasse koduriiki. "Euroopa Liidu ja Türgi vaheline lepe tuleks peatada ning Kreekasse jõudnud põgenikud peaks ümberpaigutama Euroopa Liidu siseselt," ütles Kosmopoulos.

Samal päeval, mil kohtunike komitee oma otsuse avalikustas, saadeti Kreeka Lesbose ja Kosi saartelt Türki 51 põgenikku.

Süüria kodusõda on praeguseks kestnud üle viie aasta.

Toimetaja: Allan RajaveeKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.

Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics