Pärnumaa õpilastele anti üle riigikaitsekursuste lõputunnistused ({{commentsTotal}})

Kaitseliidu Pärnumaa maleval on tavaks neile gümnaasiumiõpilastele, kes valikainena riigikaitsekursuse läbisid, Eesti sõjameeste mälestuskirikus aktus korraldada. Noored ise peavad kursust huvitavaks, eriti paelub võimalus püssi lasta ja laagrist osa võtta.

Pärnumaa koolide riigikaitseõppuritele anti Eesti sõjameeste mälestuskirikus kätte tunnistused ja lõpumärgid. Kohal olid Pärnu Koidula gümnaasiumi ja Ühisgümnaasiumi, samuti Vändra gümnaasiumi noored, kes valikainete hulgast just riigikaitseõpetusele panuse tegid, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kursusel, mis algas tänavu jaanuaris, õpetasid ja juhendasid noori kaitseliidu Pärnumaa maleva ohvitserid ja allohvitserid, aga ka vabatahtlikud. Kursustel ei omandatud teadmisi üksnes klassiruumis istudes, noortele meeldis näiteks väga riigikaitselaager.

Vändra Gümnaasiumi 10. klassi õpilane Tomir Feldman tunnistas, et talle on sõjandus kogu aeg meeldinud. "Mõtlesin, et on vaja kursus ka valida ja võtsin riigikaitsekursuse. Ei pettunud. Kõik oli väga võimas. Laager oli kõige huvitavam, sai erinevaid asju proovida ja ennast proovile panna," rääkis Feldman.

Kaitseliidu Pärnumaa maleva pealik Tõnu Miil ütles, et neil noortel on looduses orienteerumine, varjualuse ehitamine ja lõkke süütamine kindlasti selge, samuti teavad nad elustamise põhitõdesid.
"Kursus on rohkem silmaringi avardamiseks. Kursuse üks osa on riigikaitselaager, mis on 35 tundi, mis aitab vähemalt aru saada, mis asi on kaitsevägi," selgitas kolonelleitnant Miil.

Tema sõnul on riigikaitsekursustest huvitatud noorte arv iga aastaga kasvanud. "Koolireform, mis gümnaasiumid kokku liitis, on meie elu ainult lihtsamaks teinud. Meil on lihtsalt vähem koole, aga rohkem inimesi," rääkis Pärnumaa maleva pealik.

Toimetaja: Allan RajaveeERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema