Pärnumaa õpilastele anti üle riigikaitsekursuste lõputunnistused ({{commentsTotal}})

Kaitseliidu Pärnumaa maleval on tavaks neile gümnaasiumiõpilastele, kes valikainena riigikaitsekursuse läbisid, Eesti sõjameeste mälestuskirikus aktus korraldada. Noored ise peavad kursust huvitavaks, eriti paelub võimalus püssi lasta ja laagrist osa võtta.

Pärnumaa koolide riigikaitseõppuritele anti Eesti sõjameeste mälestuskirikus kätte tunnistused ja lõpumärgid. Kohal olid Pärnu Koidula gümnaasiumi ja Ühisgümnaasiumi, samuti Vändra gümnaasiumi noored, kes valikainete hulgast just riigikaitseõpetusele panuse tegid, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kursusel, mis algas tänavu jaanuaris, õpetasid ja juhendasid noori kaitseliidu Pärnumaa maleva ohvitserid ja allohvitserid, aga ka vabatahtlikud. Kursustel ei omandatud teadmisi üksnes klassiruumis istudes, noortele meeldis näiteks väga riigikaitselaager.

Vändra Gümnaasiumi 10. klassi õpilane Tomir Feldman tunnistas, et talle on sõjandus kogu aeg meeldinud. "Mõtlesin, et on vaja kursus ka valida ja võtsin riigikaitsekursuse. Ei pettunud. Kõik oli väga võimas. Laager oli kõige huvitavam, sai erinevaid asju proovida ja ennast proovile panna," rääkis Feldman.

Kaitseliidu Pärnumaa maleva pealik Tõnu Miil ütles, et neil noortel on looduses orienteerumine, varjualuse ehitamine ja lõkke süütamine kindlasti selge, samuti teavad nad elustamise põhitõdesid.
"Kursus on rohkem silmaringi avardamiseks. Kursuse üks osa on riigikaitselaager, mis on 35 tundi, mis aitab vähemalt aru saada, mis asi on kaitsevägi," selgitas kolonelleitnant Miil.

Tema sõnul on riigikaitsekursustest huvitatud noorte arv iga aastaga kasvanud. "Koolireform, mis gümnaasiumid kokku liitis, on meie elu ainult lihtsamaks teinud. Meil on lihtsalt vähem koole, aga rohkem inimesi," rääkis Pärnumaa maleva pealik.

Toimetaja: Allan RajaveeFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.