IRL-i Tallinna linnavolikogu saadik: LIPO tegevus on läbipaistmatu ({{commentsTotal}})

Autor: ERR

Lasnamäel asuv Tallinna linnapood ehk LIPO on nüüdseks tegutsenud kaks aastat. Poepidaja sõnul on tegutsemisaastad tõestanud kaupluse vajalikkust, kuid Tallinna linnavolikogu IRL-i fraktsiooni juhi Madis Kübara sõnul ei ole munitsipaalkauplus ennast õigustanud.

Tallinna soodsaim ostukorv - nii kõlab Tallinna linnapoe ehk LIPO loosung ning selle tõesuses ei saa väga kahelda. Kaupluses olevad hinnad on väidetavalt 10 kuni 15 protsenti väiksemad ning mõned kaubad kuni 20 protsenti odavamad, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Seejuures ei tee linn saladust, et pood on kasumi teenimise asemel sotsiaalprojekt, kuid see tähendab, et kaupluse kahjumi peab tasuma linn. Tallinna linnavolikogu IRL-i fraktsiooni juhi Madis Kübara ei ole selline lähenemine õigustatud, mistõttu võiks raha suunata mujale.

"Ei ole võimalik, et linn pakub läbi oma poe linnakodanikele kaupasid, mille maksumus on madalam kui turuhind. See ei ole kindlasti normaalne ning tegemist on kaubandusturu rikkumisega," leidis Kübar. Tema hinnangul võiks Tallinna linnavalitsus panustada hoopis toidupanga tegevusse, kes Kübara sõnul vajab selget omavalitsuse tuge nii logistika kui ka muude kulude katmiseks.

Kui varem oli linnapoolne toetus LIPO-le 170 000 eurot, siis tänavu on see summa kasvanud 230 000 euroni. LIPO-t pidaja AS Turud direktori Tiia-Liis Jürgensoni sõnul on LIPO-le eraldatava toetuse suurus seotud kauplust külastanud klientide arvuga, mis on aasta aastalt tõusnud.

"Kokku on kauplust külastanud 612 000 inimest. Kui varem külastasid kauplust vaid lasnamäelased, siis nüüd on meie külastajateks terve Tallinna elanikkond ja käivad ka lähivaldade inimesed," väitis Jürgenson.

Kui suures ulatuses poodi peaks tegelikult toetama pole IRL-i poliitiku Madis Kübara sõnul aga selge ning tema arvates mõjutab rahastust ka erakondlikud huvid. "On selge, et üks inimene proovib ehitada riiki riigis ja siinkohal ma ei pea silmas ainult linnapoodi, vaid ka munitsipaalpanka ja -politseid," leidis Kübar.

Tema väitel pole linnavolikogu revisjonikomisjonil kontrollida, kes LIPO-le kaupa tarnib ja kuidas kaup poodi jõuab. "Samuti pole selge, kui palju mõne tootegrupi juures on vaja linnapoolset rahastust," lisas Kübar.

Toimetaja: Allan Rajavee{{c.alias}}
{{c.createdMoment}}
{{c.body}}
{{cc.alias}}
{{cc.createdMoment}}
+{{cc.replyToName}} {{cc.body}}
Kommentaare ei ole.
Oled sisseloginud kui {{user.alias}}. Logi välja
Sisselogimine ebaõnnestus.

Pole veel kasutajat/unustasid salasõna

Nimi võib olla kuni 32 tähemärki pikk
Kommentaar võib olla kuni 600 tähemärki pikk
{{comment.captcha.word.answer}}

www.err.ee

Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.

ETV OTSE
Viipekeelsed uudised