IRL-i Tallinna linnavolikogu saadik: LIPO tegevus on läbipaistmatu ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: ERR

Lasnamäel asuv Tallinna linnapood ehk LIPO on nüüdseks tegutsenud kaks aastat. Poepidaja sõnul on tegutsemisaastad tõestanud kaupluse vajalikkust, kuid Tallinna linnavolikogu IRL-i fraktsiooni juhi Madis Kübara sõnul ei ole munitsipaalkauplus ennast õigustanud.

Tallinna soodsaim ostukorv - nii kõlab Tallinna linnapoe ehk LIPO loosung ning selle tõesuses ei saa väga kahelda. Kaupluses olevad hinnad on väidetavalt 10 kuni 15 protsenti väiksemad ning mõned kaubad kuni 20 protsenti odavamad, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Seejuures ei tee linn saladust, et pood on kasumi teenimise asemel sotsiaalprojekt, kuid see tähendab, et kaupluse kahjumi peab tasuma linn. Tallinna linnavolikogu IRL-i fraktsiooni juhi Madis Kübara ei ole selline lähenemine õigustatud, mistõttu võiks raha suunata mujale.

"Ei ole võimalik, et linn pakub läbi oma poe linnakodanikele kaupasid, mille maksumus on madalam kui turuhind. See ei ole kindlasti normaalne ning tegemist on kaubandusturu rikkumisega," leidis Kübar. Tema hinnangul võiks Tallinna linnavalitsus panustada hoopis toidupanga tegevusse, kes Kübara sõnul vajab selget omavalitsuse tuge nii logistika kui ka muude kulude katmiseks.

Kui varem oli linnapoolne toetus LIPO-le 170 000 eurot, siis tänavu on see summa kasvanud 230 000 euroni. LIPO-t pidaja AS Turud direktori Tiia-Liis Jürgensoni sõnul on LIPO-le eraldatava toetuse suurus seotud kauplust külastanud klientide arvuga, mis on aasta aastalt tõusnud.

"Kokku on kauplust külastanud 612 000 inimest. Kui varem külastasid kauplust vaid lasnamäelased, siis nüüd on meie külastajateks terve Tallinna elanikkond ja käivad ka lähivaldade inimesed," väitis Jürgenson.

Kui suures ulatuses poodi peaks tegelikult toetama pole IRL-i poliitiku Madis Kübara sõnul aga selge ning tema arvates mõjutab rahastust ka erakondlikud huvid. "On selge, et üks inimene proovib ehitada riiki riigis ja siinkohal ma ei pea silmas ainult linnapoodi, vaid ka munitsipaalpanka ja -politseid," leidis Kübar.

Tema väitel pole linnavolikogu revisjonikomisjonil kontrollida, kes LIPO-le kaupa tarnib ja kuidas kaup poodi jõuab. "Samuti pole selge, kui palju mõne tootegrupi juures on vaja linnapoolset rahastust," lisas Kübar.

Toimetaja: Allan RajaveeLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema