Reformierakond ei soovi presidendivalimiste tempot tõsta ({{commentsTotal}})

Reformierakond loodab endiselt leida erakondadeülese presidendikandidaadi, kuid Taavi Rõivase sõnul on mõned erakonnad palunud veel aega, et selle üle isekeskis nõu pidada. Tänasel Reformierakonna volikogul rääkisid presidendivalimistest kolm võimalikku kandidaati Marina Kaljurand, Urmas Paet ja Siim Kallas.

Reformierakonna volikogu alguses rääkis peaminister Taavi Rõivas Eesti poliitilisest olukorrast ning märkis, et valitsuskoalitsiooni töökliima on aastaga oluliselt paranenud. Presidendivalimiste kohta ütles Rõivas, et endiselt keskendutakse erakondadeülese kandidaadi leidmisele, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Mõned erakonnad on palunud veel mõned nädalad aega, et oma volikogud ära pidada, isekeskis nõu pidada. Me oleme neile seda aega lubanud, sest meie ei saa siin tempot ka liiga üles ajada," rääkis peaminister, kes lisas, et ei soovi üksi ühiskandidaatide kohta lubadusi jagada.

Tänasel Reformierakonna volikogul toimus ka presidendivalimiste teemaline vestlusring, kus rääkisid kolm võimalikku presidendikandidaati Marina Kaljurand, Urmas Paet ja Siim Kallas. Valmisolekust saada presidendikandidaadiks on teada andnud ka Jaak Jõerüüt ja Mailis Reps.

Välisminister Marina Kaljuranna sõnul üritab tema praegu eelkõige võita riigikogu ja valimiskogu usaldust. "Tuleb võita nende inimeste usaldus, kes tegelikult lähevad ja valivad Eestile presidendi. Sellega ma tegelen oma välisministri ametis ja siis välisministri ameti kõrval ka muul ajal," kinnitas Kaljurand.

Euroopa Parlamendi liige Urmas Paet avaldas veendumust, et riigikogu erakondadel on võimalus leida ühiskandidaat. "Selles osas on täna tõepoolest väga keeruline hakata ette ennustama, kelle osas see otsus, kompromissotsus võimalikult paljude siis erakondade poolt lõpuks kukub," möönis Paet.

Reformierakonna auesimees Siim Kallas märkis, et ennast kiita on keeruline. "Ma olen muidugi kõigist parem, see on päevselge, aga ikkagi see on minu enda veendumus ei tarvitse ilmtingimata olla niimoodi laiade masside jagatud arvamus," sõnas Kallas.

Selleks, et president saaks valitud riigikogus on kandidaadil vaja vähemalt 68 saadiku häält. Presidendi valimise seaduse järgi saab ametlikult kandidaate esitada neli päeva enne esimest hääletusvooru riigikogus.

Toimetaja: Allan RajaveePolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics