Reformierakond ei soovi presidendivalimiste tempot tõsta ({{commentsTotal}})

Reformierakond loodab endiselt leida erakondadeülese presidendikandidaadi, kuid Taavi Rõivase sõnul on mõned erakonnad palunud veel aega, et selle üle isekeskis nõu pidada. Tänasel Reformierakonna volikogul rääkisid presidendivalimistest kolm võimalikku kandidaati Marina Kaljurand, Urmas Paet ja Siim Kallas.

Reformierakonna volikogu alguses rääkis peaminister Taavi Rõivas Eesti poliitilisest olukorrast ning märkis, et valitsuskoalitsiooni töökliima on aastaga oluliselt paranenud. Presidendivalimiste kohta ütles Rõivas, et endiselt keskendutakse erakondadeülese kandidaadi leidmisele, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Mõned erakonnad on palunud veel mõned nädalad aega, et oma volikogud ära pidada, isekeskis nõu pidada. Me oleme neile seda aega lubanud, sest meie ei saa siin tempot ka liiga üles ajada," rääkis peaminister, kes lisas, et ei soovi üksi ühiskandidaatide kohta lubadusi jagada.

Tänasel Reformierakonna volikogul toimus ka presidendivalimiste teemaline vestlusring, kus rääkisid kolm võimalikku presidendikandidaati Marina Kaljurand, Urmas Paet ja Siim Kallas. Valmisolekust saada presidendikandidaadiks on teada andnud ka Jaak Jõerüüt ja Mailis Reps.

Välisminister Marina Kaljuranna sõnul üritab tema praegu eelkõige võita riigikogu ja valimiskogu usaldust. "Tuleb võita nende inimeste usaldus, kes tegelikult lähevad ja valivad Eestile presidendi. Sellega ma tegelen oma välisministri ametis ja siis välisministri ameti kõrval ka muul ajal," kinnitas Kaljurand.

Euroopa Parlamendi liige Urmas Paet avaldas veendumust, et riigikogu erakondadel on võimalus leida ühiskandidaat. "Selles osas on täna tõepoolest väga keeruline hakata ette ennustama, kelle osas see otsus, kompromissotsus võimalikult paljude siis erakondade poolt lõpuks kukub," möönis Paet.

Reformierakonna auesimees Siim Kallas märkis, et ennast kiita on keeruline. "Ma olen muidugi kõigist parem, see on päevselge, aga ikkagi see on minu enda veendumus ei tarvitse ilmtingimata olla niimoodi laiade masside jagatud arvamus," sõnas Kallas.

Selleks, et president saaks valitud riigikogus on kandidaadil vaja vähemalt 68 saadiku häält. Presidendi valimise seaduse järgi saab ametlikult kandidaate esitada neli päeva enne esimest hääletusvooru riigikogus.

Toimetaja: Allan RajaveeFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.