Kongo tahab EL-i saadikut riigist välja saata ({{commentsTotal}})

Kongo pealinnas Brazzavilles loeti valimistel antud hääli taskulampide valgel
Kongo pealinnas Brazzavilles loeti valimistel antud hääli taskulampide valgel Autor/allikas: Eduardo Soteras/AFP/Scanpix

Kongo nõuab Euroopa Liidult oma saadiku tagasikutsumist Brazzaville'ist seoses EL-i kriitikaga president Denis Sassou Nguesso vastuolulise tagasivalimise aadressil, ütlesid Kongo ja EL-i ametnikud.

"Oleme saatnud Brüsselisse ametliku kirja, paludes kutsuda tagasi suursaadik (Saskia de Lang), kes tegeleb Viini konventsiooniga vastuolus olevate tegevustega," ütles anonüümsust palunud Kongo välisministeeriumi ametnik AFP-le.

Välisminister Jean-Claude Gakosso allkirja kandev kiri saadeti Brüsselisse 9. mail, ütles ametnik.

EL avaldas 17. mail saadetud vastuses vankumatut toetust EL-i suursaadikule, hoiatades, et "teie poole mis tahes otsus tema suhtes mõjutab usalduslikku suhet EL-i ja Kongo vahel", ütles EL-i Kongo esinduse pressiesindaja.

Brüsseli ja Brazzaville'i suhted on halvenenud pärast seda, kui EL-i välispoliitikajuht Federica Mogherini kritiseeris 20. märtsi presidendivalimisi, millega 32 aastat Kongot valitsenud Sassou Nguesso pikendas võimuperioodi veel viie aasta võrra.

Sassou Nguesso võit sai võimalikuks alles pärast oktoobrikuist põhiseadusreferendumit, millega tühistati presidendi kahe ametiaja piirang.

Opositsiooni mõistis endise õhudessantväelase otsuse järgmiseks ametiajaks kandideerida "riigipöördena" hukka.

Kongos on alates Sassou Nguesso valimisvõidust olnud rahutu.

Mogherini taunis valimiste järel "tõsiseid puudusi valimiste korraldamises" Kongos.

"Valimisjärgset protsessi tumestasid inimõigusrikkumised, vahistamised ja opositsiooni ning meedia hirmutamine," sõnas EL-i välispoliitikajuht.

Itaalia eksvälisministri sõnul seab see kahtluse alla valimistulemuste usaldusväärsuse.

Toimetaja: Allan Rajavee

Allikas: BNSLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema