Tartus kogunesid tudengipõlve meenutama ülikooli vilistlased ({{commentsTotal}})

Tartus toimub Eesti suurim vilistlaste kokkutulek "Möödaläinud ajad". Tartu ülikooli õppehoonete ja vanade kursusekaaslastega käisid kohtumas vilistlased ülikooli kõigilt erialadelt läbi aastakümnete.

Tartu linn kihas täna rõõmsatest taaskohtumistest, sest tervet ülikooli hõlmav vilistlaspidu andis põhjuse tulla kokku kõigil, kes pole oma kursusekaaslasi ammu näinud või kes soovisid taaskohtuda vanade õppehoonete, õppejõudude või kas või Tartu linnaga, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Päeva jooksul said vilistlased külastada erinevaid ülikooli muuseume, heita viimast korda pilgu peagi remonti minevasse nostalgiahõngulisse raamatukogusse ning võtta osa erinevatest loengutest. Paari tunni jooksul oli külastusteks avatud ka ühiselamu, kuid öösel algab erinevates kohvikutes ja pubides tõeline pidu. "Oleme siin vanu aegu meenutanud, käinud mõnel loengul, vanad õppehooned üle vaadanud, lõbutsenud, õlut joonud," rääkis farmaatsia instituudi vilistlane Aili Soopalu.

Stomatoloogia eriala vilistlane Mare Tilk ütles, et kõige esimesena külastati tuntuid kohvikuid. "Kõigepealt me väisasime Werneri kohvikut, siis Tartu Ülikooli kohvikut, siis käisime Toomemäel jalutamas, vanas anatoomikumis kuulamas professor Mikelsaare loengut. Vaatasime vanu õppehooneid. Tunne on nostalgiline ja muidugi kurbust on ka, et kuhu see aeg on kadunud, sest alles me siin olime," tõdes Tilk.

Kuigi kokkutulek hõlmab kogu ülikooli, on üritused mõeldud siiski eelkõige selleks, et vanad kursusekaaslased saaksid omavahel kohtuda. "Alguses tundub vahel, et näed mõnda inimest ja kohe ei tulegi meelde, kes ta on, sest aastaid on mööda läinud. Aga palju tuttavaid kohtab ja see on positiivne, et Tartus on nad kõik koos ja kõik on väga helges meeleolus ülikooli peale mõeldes," rääkis õigusteaduskonna vilistlane Urmas Kõrgesaar.

Terve kooli vilistlaskokkutulek toimub Tartu ülikoolis esimest korda, kuid ega kursusekaaslased pole seepärast kohtumata jätnud. "Meil on oma kümneliikmeline kindel seltskond, kellega me saame pidevalt kokku, praktiliselt iga kuu, sest on sünnipäevad. Me teeme matku ja üritusi. Seega on meil väga tihe kokkusaamine teatud pundi inimestega," rääkis Mare Tilk.

Tartu ülikool lõi jaanuaris ka elektroonilise vilistlasvõrgustiku, millega on liitunud pea 4000 inimest ja mille kaudu saavad endised tudengid taas üksteist leida.

Toimetaja: Allan RajaveeJogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema