Tartus kogunesid tudengipõlve meenutama ülikooli vilistlased ({{commentsTotal}})

Tartus toimub Eesti suurim vilistlaste kokkutulek "Möödaläinud ajad". Tartu ülikooli õppehoonete ja vanade kursusekaaslastega käisid kohtumas vilistlased ülikooli kõigilt erialadelt läbi aastakümnete.

Tartu linn kihas täna rõõmsatest taaskohtumistest, sest tervet ülikooli hõlmav vilistlaspidu andis põhjuse tulla kokku kõigil, kes pole oma kursusekaaslasi ammu näinud või kes soovisid taaskohtuda vanade õppehoonete, õppejõudude või kas või Tartu linnaga, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Päeva jooksul said vilistlased külastada erinevaid ülikooli muuseume, heita viimast korda pilgu peagi remonti minevasse nostalgiahõngulisse raamatukogusse ning võtta osa erinevatest loengutest. Paari tunni jooksul oli külastusteks avatud ka ühiselamu, kuid öösel algab erinevates kohvikutes ja pubides tõeline pidu. "Oleme siin vanu aegu meenutanud, käinud mõnel loengul, vanad õppehooned üle vaadanud, lõbutsenud, õlut joonud," rääkis farmaatsia instituudi vilistlane Aili Soopalu.

Stomatoloogia eriala vilistlane Mare Tilk ütles, et kõige esimesena külastati tuntuid kohvikuid. "Kõigepealt me väisasime Werneri kohvikut, siis Tartu Ülikooli kohvikut, siis käisime Toomemäel jalutamas, vanas anatoomikumis kuulamas professor Mikelsaare loengut. Vaatasime vanu õppehooneid. Tunne on nostalgiline ja muidugi kurbust on ka, et kuhu see aeg on kadunud, sest alles me siin olime," tõdes Tilk.

Kuigi kokkutulek hõlmab kogu ülikooli, on üritused mõeldud siiski eelkõige selleks, et vanad kursusekaaslased saaksid omavahel kohtuda. "Alguses tundub vahel, et näed mõnda inimest ja kohe ei tulegi meelde, kes ta on, sest aastaid on mööda läinud. Aga palju tuttavaid kohtab ja see on positiivne, et Tartus on nad kõik koos ja kõik on väga helges meeleolus ülikooli peale mõeldes," rääkis õigusteaduskonna vilistlane Urmas Kõrgesaar.

Terve kooli vilistlaskokkutulek toimub Tartu ülikoolis esimest korda, kuid ega kursusekaaslased pole seepärast kohtumata jätnud. "Meil on oma kümneliikmeline kindel seltskond, kellega me saame pidevalt kokku, praktiliselt iga kuu, sest on sünnipäevad. Me teeme matku ja üritusi. Seega on meil väga tihe kokkusaamine teatud pundi inimestega," rääkis Mare Tilk.

Tartu ülikool lõi jaanuaris ka elektroonilise vilistlasvõrgustiku, millega on liitunud pea 4000 inimest ja mille kaudu saavad endised tudengid taas üksteist leida.

Toimetaja: Allan RajaveeFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.