Ukraina kaitseminister: Venemaa suurendab vägede hulka piiril ({{commentsTotal}})

Vene armee uues vormirõivastuses sõdurid Peterburis RIA Novosti/Scanpix

Ukraina kaitseminister Stepan Poltorak ütles, et ukrainlased peavad valmis olema Venemaast lähtuvat sõjalist ohtu tõrjuma, sest idanaaber suurendab vägede hulka kahe riigi piiril.

"Oleme jälginud tähelepanelikult Venemaa tegevust väegrupi tugevdamisel piiril Ukrainaga. Nad plaanivad paigutada piirile Ukrainaga mõned täiendavad väeformeeringud," ütles Poltorak ajakirjanikele.

See "annab tunnistust Venemaa keeldumisest hüljata agressiivne poliitika Ukraina vastu ja soovist endiselt Ukrainat hõivata", lausus ta.

Kaitseminister kutsus kõiki Ukraina elanikke "mitte unustama ohtu, mis ei ole kuhugi kadunud".

"See on olemas ja ma arvan, et see jääb. Meil pole võimalust seda mõjutada - ei Venemaa tegusid ega Vene kaitseministri avaldusi - ent üheskoos saame langetada õigeid otsuseid ja teha õigeid plaane, et me oleksime ootamatusteks valmis," sõnas ta.

"Siin teevad kaitseministeerium ja kindralstaap tõsist tööd, et me suudaksime ohtudele vastata," kinnitas Poltorak.

Toimetaja: Allan Rajavee

Allikas: BNSKirjastuste koostööpartneritest saavad konkurendid

May: otsust tagasi ei pöörata

Märt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.