Riigikaitsekomisjon kohtub Balti- ja Põhjamaade kolleegidega Taanis ({{commentsTotal}})

Taani hävitajad Ämari lennubaasis
Taani hävitajad Ämari lennubaasis Autor/allikas: Kaitseväe peastaap

Riigikaitsekomisjoni liikmed osalevad Taanis Balti ja Põhjamaade ning Poola parlamentide kaitsekomisjonide iga-aastasel kohtumisel, kus arutelu keskmes on rahvusvaheline ja regionaalne julgeolek.

Riigikaitsekomisjoni esimehe Marko Mihkelsoni sõnul on tänases julgeolekukeskkonnas eriti oluline Põhjala ja Balti riikide võimalikult tihe kaitsealane koostöö, sealhulgas ka parlamentaarsel tasemel.

"NATO Varssavi tippkohtumise eel on väga oluline ka Rootsi ja Soome senisest tihedam kaasamine ühisõppuste ja infovahetuse formaatidesse," ütles Mihkelson.

Taanile kuuluval Bornholmi saarel toimuva kohtumise avab Taani parlamendi kaitsekomisjoni esimees Rasmus Jarlov.

Esimeses paneelis keskendub arutelu Taani kaitsepoliitikale ning käsitletakse Taani sõjalist võimekust ja osalust rahvusvahelistes sõjalistes operatsioonides. Samuti räägitakse koostööst Venemaaga Arktika piirkonnas ja Taani reageeringutest Venemaa agressiivsele käitumisele.

Teise paneeli ettekanded ja arutelu puudutavad Venemaa välispoliitikat. Kõne all on nii Euroopa Liidu kui NATO reageeringud Krimmi annekteerimisele ning Venemaa tegevus Läänemerel ja Süürias.

Eesti delegatsiooni kuuluvad veel komisjoni liikmed Ants Laaneots ja Oudekki Loone.

Baltimaade kaitsekomisjonide kohtumised said alguse 1998. aastal Leedus. 2011. aastast võtavad nendest kohtumistest osa ka Põhjamaade ja Poola parlamentide kaitsekomisjonide delegatsioonid.

Toimetaja: Marek KuulLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema