Riigikaitsekomisjon kohtub Balti- ja Põhjamaade kolleegidega Taanis ({{commentsTotal}})

Taani hävitajad Ämari lennubaasis Autor: Kaitseväe peastaap

Riigikaitsekomisjoni liikmed osalevad Taanis Balti ja Põhjamaade ning Poola parlamentide kaitsekomisjonide iga-aastasel kohtumisel, kus arutelu keskmes on rahvusvaheline ja regionaalne julgeolek.

Riigikaitsekomisjoni esimehe Marko Mihkelsoni sõnul on tänases julgeolekukeskkonnas eriti oluline Põhjala ja Balti riikide võimalikult tihe kaitsealane koostöö, sealhulgas ka parlamentaarsel tasemel.

"NATO Varssavi tippkohtumise eel on väga oluline ka Rootsi ja Soome senisest tihedam kaasamine ühisõppuste ja infovahetuse formaatidesse," ütles Mihkelson.

Taanile kuuluval Bornholmi saarel toimuva kohtumise avab Taani parlamendi kaitsekomisjoni esimees Rasmus Jarlov.

Esimeses paneelis keskendub arutelu Taani kaitsepoliitikale ning käsitletakse Taani sõjalist võimekust ja osalust rahvusvahelistes sõjalistes operatsioonides. Samuti räägitakse koostööst Venemaaga Arktika piirkonnas ja Taani reageeringutest Venemaa agressiivsele käitumisele.

Teise paneeli ettekanded ja arutelu puudutavad Venemaa välispoliitikat. Kõne all on nii Euroopa Liidu kui NATO reageeringud Krimmi annekteerimisele ning Venemaa tegevus Läänemerel ja Süürias.

Eesti delegatsiooni kuuluvad veel komisjoni liikmed Ants Laaneots ja Oudekki Loone.

Baltimaade kaitsekomisjonide kohtumised said alguse 1998. aastal Leedus. 2011. aastast võtavad nendest kohtumistest osa ka Põhjamaade ja Poola parlamentide kaitsekomisjonide delegatsioonid.

Toimetaja: Marek KuulLiisi Koikson elust Londonis: hindan inimesi, kes jaksavad seal olla pikki aastaid

Liisi Koikson avaldab uue heliplaadi "Coffe for One", millel kõlavad esmakordselt ka lauljatari enda salvestatud laulud. Mitmed lood on inspireeritud Koiksoni Londoni perioodist.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.