Austria presidendivalimiste seis on tasavägine ({{commentsTotal}})

{{1463905392000 | amCalendar}}

Austria presidendivalimised on liiga tasavägised võitja väljakuulutamiseks enne häältelugemist, selgus pärast valimiskastide sulgemist Austria rahvusringhäälingus avaldatud lävepakuküsitlusest.

Valimistel on vastamisi parempoolse Vabadusepartei (FPÖ) kandidaat Norbert Hofer ja Austria Roheliste Partei kandidaat Alexander van der Bellen.

Lävepakuküsitluse andmeil kogus Hofer 50,1 ja van der Bellen 49,9 protsenti. Küsitluse statistiline viga on 1,8 protsendipunkti, mis tähendab, et võitja selgub alles pärast hääletussedelite lugemist.

Lõplikke tulemusi on oodata homme, kui loetud on ka posti teel antud hääled.

Just need võivad kujuneda otsustavaks, sest sel korral kasutas posti oma hääle andmiseks 900 000 valijat ehk rekordilised 14 protsenti Austria 6,4 miljonist hääleõiguslikust inimesest.

Toimetaja: Marek Kuul, Merilin PärliVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.