Kreml asub väliskontodelt maksu koguma ({{commentsTotal}})

Moskva Kreml Autor: AFP/Scanpix

Kõik Venemaa kodanikud peavad 1. juuniks deklareerima Venemaa maksuametile välismaa pankades asuvad arvelduskontod ning maksma nendele laekunud summadelt tulumaksu.

Deklaratsioon koosneb kahest osast ehk esimesele lehele tuleb kirja panna isikuandmed, järgnevatele lehtedele andmed kontodest – iga konto kohta üks aruandeleht, vahendas Postimees.

Maksuamet võib esitatud andmete põhjal küsida lisainformatsiooni, mis tuleb esitada nädala jooksul ning järelpärimine võib puudutada näiteks kontol toimunud raha liikumisi ja aruandeid valuuta kasutamise kohta.

Kuigi eeldatakse, et aruandeid ja väljavõtteid kontodest saab edastada e-kirjaga, pole välistatud, et nendele väljavõtetele nõutakse maksuametnike poolt ka välismaa pankade ametlikke pitsateid ning selleks tuleb aga isiklikult panka kohale sõita.

Venemaa seaduste kohaselt peavad Vene Föderatsiooni kodanikud maksma 13 protsenti tulumaksu kõikidelt tema välispankade arvelduskontodele laekunud summadelt.

Maksmisest hoidumisel ähvardab inimest trahv, mille suurus ulatub 20-40 protsendini välismaa pangas asuval kontol olevast summast.

Toimetaja: Marek KuulKotsar näeb tänu finaalturniirile jõudmisele üle pika aja enda vanemaid

Eesti korvpalluri Maik-Kalev Kotsari ülikooli South Carolina edutee USA üliõpilasmeistrivõistluste finaalturniiril jätkus, kui kaheksa tugevama hulgas alistati Florida ülikool 77:70 (33:40).

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.