Harjumaa roolijoodikud on tänavu jäänud ilma 25 autost ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Martin Dremljuga/ERR

Harju maakohus on tänavu Põhja ringkonnaprokuratuuri taotlusel konfiskeerinud joobes juhtidelt 25 autot.

Lisaks 25 roolijoodikule on maakohus autota jätnud ka korduvalt juhtimisõiguseta sõitnud seitse juhti, ütles ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja Arno Põder ERR.ee-le.

Eelmisel nädalal konfiskeeris kohus kaks autot mehelt, kes oli juba mitu korda ilma juhtimisõiguseta ringi sõitnud ning lisaks pidid oma sõidukitest loobuma veel kaks joobnuna roolist tabatud meest.

Eelmisel nädalal mõistis kohus süstemaatilises juhtimisõiguseta juhtimises süüdi 21-aastase Naziri, keda politsei on viimase kahe aasta jooksul tabanud autot juhtimast juba kuus korda. Viimati pidas politsei Naziri autoroolis kinni 8. mail Harjumaal Jägala-Joa teel. Eelmiste juhtumite eest on teda juba nii väärteo kui ka kriminaalkorras karistatud.

Koos varasema karistusega määras kohus Nazirile ligi kaheksakuulise vangistuse, mis asendati 234 tunni üldkasuliku tööga. Töötunde on mehel aega teha kaks aastat ja sel ajal peab ta täitma ka kriminaalhooldaja kontrollnõudeid.

Samuti konfiskeeris kohus Nazirilt Volkswagen Passati ja Opel Omega ning mõistis välja menetluskulud üle 400 euro.

"Süstemaatiline juhtimisõiguseta juhtimine muudeti kuriteoks alates eelmise aasta 1. jaanuarist. Selle paragrahvi järgi alustatakse kriminaalmenetlust, kui ilma nõutava kategooria juhtimisõiguseta inimene jääb 12 kuu jooksul juba kolmandat korda vahele mootorsõiduki juhtimisega," ütles Põhja ringkonnaprokuratuuri abiprokurör Enge Selge.

"Kui inimest on varem liiklusrikkumise eest kriminaalkorras karistatud ja teda ei õnnestu muul moel autoroolist eemal hoida, siis tuleb kõne alla ka sõiduki konfiskeerimine - samamoodi nagu joobes juhtimise puhul," tõdes Selge.

Sel esmaspäeval mõistis kohus joobes juhtimises süüdi 34-aastase Aleksandri ja teisipäeval 46-aastase Raini. Mõlemad mehed tabas politsei purjuspäi autot juhtimast möödunud nädalavahetusel Tallinnas.

Raini karistas kohus kokku 10-kuulise vangistusega, mis asendati 294 tunni üldkasuliku tööga. Töötunde on Rainil aega teha kaks aastat ning sel ajal tuleb tal täita ka kriminaalhooldaja kontrollnõudeid, ta ei tohi tarvitada alkoholi ja peab osalema sotsiaalprogrammis.

Aleksandrile mõistis kohus tingimis ühe aasta ja kolme kuu pikkuse vangistuse, midaq ei pöörata täitmisele, kui ta ei pane pooleteistaastase katseaja jooksul toime uut kuritegu ja täidab kriminaalhooldaja kontrollnõudeid.

Lisakaristusena võttis kohus juhtimisõiguse Aleksandrilt viieks ja Rainilt neljaks kuuks. Kuna see polnud meestele joobes juhtimise eest esimene karistus, konfiskeeris kohus Aleksandrilt ka Volvo V70 ja Rainilt Mitsubishi Carisma. Sundraha ja menetluskuludena tuleb kummalgi riigile tasuda ligi 400 eurot.

Toimetaja: Marek KuulVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema