"Olukorras riigis": Rõivas oleks pidanud end rahaküsimise teema kommenteerimisest taandama ({{commentsTotal}})

Sidrunid
Sidrunid Autor/allikas: AFP/Scanpix

Saatejuhid leidsid Raadio 2 saates "Olukorrast riigis", et peaminister Taavi Rõivas poleks pidanud kommenteerima praamiärimees Vjatšeslav Leedo juttu temalt väidetavalt Reformierakonnale raha küsimise kohta.

Saatejuht Andrus Karnau sõnul tegi peaminister Taavi Rõivas reedel rahvusringhäälingu saates täiesti üllatava avalduse, kui ütles, et ta usub seda, et Allan Kiil (kuriteokahtluse all olev Tallinna Sadama eksjuht - toim.) küsis raha, aga ta usub ka seda, et Remo Holsmer (end. Tallinna Sadama nõukogu esimees, Reformierakonna fraktsiooni liige - toim.) ei ole asjaga seotud.

"Minu jaoks muudab asja veelgi tõsisemaks see, et peaministril oleks olnud võimalik sellest taanduda, öelda klassikalisi lauseid stiilis, et seda peab uurima või ma täpselt ei tea, võttis aga väga selge positsiooni, asudes Remo Holsmerit kaitsma," nentis Karnau.

"Selle asemel, et öelda, et ta taunib seda selge sõnaga ja laseb seda uurida, hakkas süüdistama üht juhatuse liiget. Rõivas võttis väga selge positsiooni," leidis Karnau.

"Kui võtame Rõivase sõnad, siis mina saan aru, et ta usub, et Reformierakonnale küsiti raha, kuid Holsmer pole sellega seotud ehk ta on nüüd end "kaelani sisse mässinud" ja niigi vastutab selle eest, mis on toimunud ning selle ütlemisega on võtnud endale otseselt tule peale ja peab hakkama neid sidruneid, õunu või kastaneid tulest välja tooma," ütles Karnau, kelle sõnul kiitis Rõivas tema hinnangul sisuliselt heaks poliitikute sebimist.

Lobjaka arvates ei ole üldse ebaloogiline eeldada, et Rõivas ei teadnudki tol ajal, mis toimus, mil see võis olla teada vaid partei kõrgemas ešelonis ja tagatubades, kuid seda joont - talle mitte ütlemist - , on jätkatud ka pärast tema peaministriks saamist.

"See skeem on selline, et halb pruun ollus tõuseb peasekretärini ja mitte kõrgemale," ütles Lobjakas.

Karnau hinnangul on oluline mõelda ka 1. oktoobrist praamiveolepinguta jääva Leedo ütluste usaldusväärsusele.

"Prokuratuur on öelnud, et nad seda väidet uurima ei hakka, kuna tegemist on sõna sõna vastu situatsiooniga, kuid samas kutsus kaitsepolitsei Leedo ikkagi ütlusi andma," tõdes Karnau.

Leedo avaldus kohtus

Leedo tunnistas esmaspäeval Tartu maakohtus, et mitte Remo Holsmer, vaid Allan Kiil oli see, kes küsis temalt 2014. aastal neli miljonit eurot poliitilist toetust, mis taganuks omakorda toetuse parvlaevaliikluse lepingu pikendamisele.

"Raha küsimine tuli otseselt välja Tallinna Sadama juhatuse liikmelt Allan Kiililt. Ta nimetas ka summat. Summa oli joonistatud 4 sidrunit ehk siis 4 miljonit. Oli öeldud, et kui saame selle summaga hakkama, siis saame poliitilist toetust ja tuleb rääkida ning kohtuda inimestega, Remo Holsmeriga, kuna tema ajab sadamas seda liini," rääkis Leedo kohtus.

Toimetaja: Marek KuulJuncker ja TuskJuncker ja Tusk
Eestisse saabuvad Juncker ja Tusk

Neljapäeval saabuvad Eestisse kahepäevasele visiidile Euroopa Komisjoni 28 liiget eesotsas Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeriga ning samuti Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tusk.

Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Pärnu tantsulapsed ööbivad Tallinna 21. keskkoolis.Pärnu tantsulapsed ööbivad Tallinna 21. keskkoolis.
Laulu- ja tantsupeolisi majutatakse 44 koolimajas

Laulu- ja tantsupeole saabunud lapsed ja noored ööbivad traditsiooniliselt Tallinna koolimajades. Enam kui 19 tuhat noort mahutatakse ära 44 Tallinna ja Harjumaa kooli.

M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics