Herkeli tool kõigub ({{commentsTotal}})

Vabaerakonna praeguse esimehe Andres Herkeli tool kõigub. Peatsetel esimehe valimistel kavatseb tema kohale kandideerida praegune aseesimees Jaanus Ojangu. Herkeli arvates pole ühtki veenvat põhjust, miks Vabaerakond peaks liidrit vahetama. Erakonna esimees valitakse 5. juunil toimuval üldkoosolekul.

Aseesimees Jaanus Ojangu ütles, et Andres Herkelil oleks aeg esimehe toolilt taanduda. Ojangu sõnul on Herkel keskendunud tööle Riigikogu fraktsiooni esimehena ja erakonna ülejäänud osa on kõrvale jäänud. Kasatud on vaid üksikud, kes siis avalikkuse ees domineerivad. Ka piirkondadega pole piisavalt tööd tehtud. Teemaks tuli ka erakonna maailmavaateline positsioon. See, et asutakse tsentrist paremal, pole kindlasti piisav määratlus, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Aga kuidas eristutakse teistest parempoolsetest erakondadest?

"Meie tekkeloos on palju süsteemikriitikat ja see puudutab nüüd seda, kuidas demokraatia Eestis üldse toimib, kuidas toimib erakondade rahastamine. Kuidas toimivad kohalikud kogukonnad, milliseid õigusi neil on," selgitas Vabaerakonna esimees Andres Herkel.

Et seesama teistest paremerakondadest eristumine on raske küsimus, selgub ka Jaanus Ojangu jutust. Ühtset tugevat sõnumit, mis aitaks parempoolse ilmavaatega inimesel just Vabaerakonda valida, praegu pole.

"See oligi minu põhiline lause siin debatil, et see sõnum peab olema selgem, konktreetsem, ta tuleb selliselt välja tuua, et ta oleks üheselt mõistetav. Kas teie praegu sõnastaksite selle sõnumi? Ma tahan, et me jõuaksime meeskonnaga selleni," rõhutas Vabaerakonna aseesimees Jaanus Ojangu.

Ojangu sõnul on piirkonnad praegu algstaadiumis ja ootavad erakonnalt igasugust abi.

"Piirkonnad vajavad tuge, abi, õpetust ja samu neid tugevaid ideid, millega hakata edasi tegutsema," kinnitas Ojangu.

Herkel ütleb, et Vabaerakonnal on toetajaid ilmselt palju rohkem kui need, kes on erakonnaga kaasa tulnud.

"Eestis üldse on nõnda, et kohalikud liidrid on niiöelda sundparteistatud varasematel aegadel, aga praegusel segaduste ajastul paljud neist vaatavad lootusrikkalt Vabaerakonna poole," väitis Herkel.

Vabaerakonna Pärnu piirkonna juht Heli Künnapas tõdes, et piirkonnad on küll iseseisvad, aga mõistagi suure erakonna osa.

"Eks me püüame seal kahe vahel seista ja keskteed leida. Aga kuna me oleme väike erakond ja suuresti läheb tähelepanu fraktsiooni tööle, siis ega piirkonnad jah ülemäära tähelepanu pole saanud," nõustus ka Künnapas.

Künnapase sõnul on aga Vabaerakonna uue tegevjuhi Vello Väinsalu ajal olukord siiski palju paranenud.

Toimetaja: Merilin PärliMärt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.