Herkeli tool kõigub ({{commentsTotal}})

Vabaerakonna praeguse esimehe Andres Herkeli tool kõigub. Peatsetel esimehe valimistel kavatseb tema kohale kandideerida praegune aseesimees Jaanus Ojangu. Herkeli arvates pole ühtki veenvat põhjust, miks Vabaerakond peaks liidrit vahetama. Erakonna esimees valitakse 5. juunil toimuval üldkoosolekul.

Aseesimees Jaanus Ojangu ütles, et Andres Herkelil oleks aeg esimehe toolilt taanduda. Ojangu sõnul on Herkel keskendunud tööle Riigikogu fraktsiooni esimehena ja erakonna ülejäänud osa on kõrvale jäänud. Kasatud on vaid üksikud, kes siis avalikkuse ees domineerivad. Ka piirkondadega pole piisavalt tööd tehtud. Teemaks tuli ka erakonna maailmavaateline positsioon. See, et asutakse tsentrist paremal, pole kindlasti piisav määratlus, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Aga kuidas eristutakse teistest parempoolsetest erakondadest?

"Meie tekkeloos on palju süsteemikriitikat ja see puudutab nüüd seda, kuidas demokraatia Eestis üldse toimib, kuidas toimib erakondade rahastamine. Kuidas toimivad kohalikud kogukonnad, milliseid õigusi neil on," selgitas Vabaerakonna esimees Andres Herkel.

Et seesama teistest paremerakondadest eristumine on raske küsimus, selgub ka Jaanus Ojangu jutust. Ühtset tugevat sõnumit, mis aitaks parempoolse ilmavaatega inimesel just Vabaerakonda valida, praegu pole.

"See oligi minu põhiline lause siin debatil, et see sõnum peab olema selgem, konktreetsem, ta tuleb selliselt välja tuua, et ta oleks üheselt mõistetav. Kas teie praegu sõnastaksite selle sõnumi? Ma tahan, et me jõuaksime meeskonnaga selleni," rõhutas Vabaerakonna aseesimees Jaanus Ojangu.

Ojangu sõnul on piirkonnad praegu algstaadiumis ja ootavad erakonnalt igasugust abi.

"Piirkonnad vajavad tuge, abi, õpetust ja samu neid tugevaid ideid, millega hakata edasi tegutsema," kinnitas Ojangu.

Herkel ütleb, et Vabaerakonnal on toetajaid ilmselt palju rohkem kui need, kes on erakonnaga kaasa tulnud.

"Eestis üldse on nõnda, et kohalikud liidrid on niiöelda sundparteistatud varasematel aegadel, aga praegusel segaduste ajastul paljud neist vaatavad lootusrikkalt Vabaerakonna poole," väitis Herkel.

Vabaerakonna Pärnu piirkonna juht Heli Künnapas tõdes, et piirkonnad on küll iseseisvad, aga mõistagi suure erakonna osa.

"Eks me püüame seal kahe vahel seista ja keskteed leida. Aga kuna me oleme väike erakond ja suuresti läheb tähelepanu fraktsiooni tööle, siis ega piirkonnad jah ülemäära tähelepanu pole saanud," nõustus ka Künnapas.

Künnapase sõnul on aga Vabaerakonna uue tegevjuhi Vello Väinsalu ajal olukord siiski palju paranenud.

Toimetaja: Merilin PärliLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema