Trammiteede ehitus igasse peatusesse infotabloosid kaasa ei too ({{commentsTotal}})

Vabaduse väljaku peatuses on infotabloo olemas, kuid kogu linna ühistranspordivõrk neid ei saa. Autor: Postimees/Scanpix

Ehkki 1. juunist remonti minev Kopli trammiliin toob Tallinna Linnavalitsuse sõnul kaasa tõeliselt kaasaegse, 21. sajandi trammivõrgustiku, pole kaasneva taristu kaasajastamist elektroonsete infotabloodega siiski plaanis.

Euroopa pealinnades on tavapärane, et kõigis ühistranspordipeatustes on ka elektroonilised infotablood, millelt selgub järgmise bussi väljumisaeg või tõrge mõne liiniga.

Tallinnas on ühistranspordi elektroonilisi infotabloosid praegu kuus, ehkki ka nendel ajutiste katkestuste infot ei kuvata.

„Lisainfo kuvamine tabloodel on võimalik, kuid kahjuks jääb hetkel puudu operatiivsusest,“ möönis Transpordiameti juhataja Andres Harjo ERR-i uudisteportaalile.

Harjo teatel on olemasolevale kuuele plaanitud siiski veel vaid kolm täiendavat tablood.

„Kavade kohaselt lisanduvad praegusele kuuele tabloole tulevikus veel tablood Balti jaama, Hobujaama ja Autobussijaama trammipeatustesse. Kuna tablood on kallid, siis kavandatakse need ennekõike suurematesse ümberistumispeatustesse,“ põhjendas Harjo.

„Tabloode paigaldamine kõigisse ca 900 linna ühistranspordipeatusesse ei ole mõistlik, kuna ühistranspordi reaalaja info on juba praegu kättesaadav ka nutitelefonide veebivaates m.soiduplaan.tallinn.ee,“ selgitas Harjo.

Siiski ei kuvata ajutiste katkestuste infot ka seal.

„Nutiseadmete vahendusel ühistranspordi muudatuste kohta operatiivinfo jagamiseks arendus hetkel käib,“ lubas Harjo.Miks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.