Trammiteede ehitus igasse peatusesse infotabloosid kaasa ei too ({{commentsTotal}})

Vabaduse väljaku peatuses on infotabloo olemas, kuid kogu linna ühistranspordivõrk neid ei saa.
Vabaduse väljaku peatuses on infotabloo olemas, kuid kogu linna ühistranspordivõrk neid ei saa. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Ehkki 1. juunist remonti minev Kopli trammiliin toob Tallinna Linnavalitsuse sõnul kaasa tõeliselt kaasaegse, 21. sajandi trammivõrgustiku, pole kaasneva taristu kaasajastamist elektroonsete infotabloodega siiski plaanis.

Euroopa pealinnades on tavapärane, et kõigis ühistranspordipeatustes on ka elektroonilised infotablood, millelt selgub järgmise bussi väljumisaeg või tõrge mõne liiniga.

Tallinnas on ühistranspordi elektroonilisi infotabloosid praegu kuus, ehkki ka nendel ajutiste katkestuste infot ei kuvata.

„Lisainfo kuvamine tabloodel on võimalik, kuid kahjuks jääb hetkel puudu operatiivsusest,“ möönis Transpordiameti juhataja Andres Harjo ERR-i uudisteportaalile.

Harjo teatel on olemasolevale kuuele plaanitud siiski veel vaid kolm täiendavat tablood.

„Kavade kohaselt lisanduvad praegusele kuuele tabloole tulevikus veel tablood Balti jaama, Hobujaama ja Autobussijaama trammipeatustesse. Kuna tablood on kallid, siis kavandatakse need ennekõike suurematesse ümberistumispeatustesse,“ põhjendas Harjo.

„Tabloode paigaldamine kõigisse ca 900 linna ühistranspordipeatusesse ei ole mõistlik, kuna ühistranspordi reaalaja info on juba praegu kättesaadav ka nutitelefonide veebivaates m.soiduplaan.tallinn.ee,“ selgitas Harjo.

Siiski ei kuvata ajutiste katkestuste infot ka seal.

„Nutiseadmete vahendusel ühistranspordi muudatuste kohta operatiivinfo jagamiseks arendus hetkel käib,“ lubas Harjo.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema