Parkla rajamise plaane segav kuusk on korteriühistud tülli pööranud ({{commentsTotal}})

Lasnamäel on suur puudus autode parkimiskohtadest. Kuid kui neid juurde üritatakse luua, põrkuvad autoomanike ja nende inimeste huvid, kes üritavad oma elukeskkonda rohelust luua. Kolme Linnamäe teel asuva naaberühistu tüliõunaks on 30-aastane hõbekuusk, mis võib jääda jalgu parklaehitusele.

Ühes majas paiknevad kolm Lasnamäe elamuühistut on igal aastavahetusel rõõmustanud oma kuuse üle. Nüüd võib inimeste vahel puhkeda tüli, sest üks ühistu taotles linnaosavalitsuselt luba kuuse kõrvale endisele korvpalliplatsile rajada parkla, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Lasnamäe linnaosavalitsusega on kõik kooskõlastatud. Projekt on olemas," rõhutas elamuühistu Linnamäe tee 81 juhatuse liige Viktor Malinin.

Hiljuti käis kuuske vaatamas keegi asjamees ning teatas, et puu võib tulevases parklas autodele peale kukkuda. See tekitas paljudes elanikes ärevust, sest seal pannakse rõhku koduümbruse kaunistamisele. Kaks ühistut on kogunud allkirju selle vastu, et kuusk parkla ehitamise käigus maha võetakse.

"Jõuludeks ja uusaastaks ehib linnaosavalitsus kuuse ära, tuled pannakse külge, rahvas koguneb. Me oleme uhked selle üle, et meie õues kasvab selline ilus kuusk," kinnitas elamuühistu Linnamäe tee 79 juhatuse liige Eduard Petrov.

Kuid ka selle ühistu elanikud, kes parklat soovivad, tahaksid kuuske säilitada. Nende esindaja kinnitas, et parkla ehitamine puud ei ohusta.

"Mina ei tahaks, et ta maha võetaks. Talvel ta ehitakse ära ja see on ilus," ütles elamuühistu Linnamäe tee 81 elanik Mihhail.

"Aga kuusk? Kuusk jääb oma kohale. Parkimist ta segama ei hakka," kinnitas ka sama maja ühistu juhatuse liige Malinin.

Ärevust põhjustab maamõõtjate ning kuuseinspekteerijate sagimine, enne kui ehitus on kõigi kolme ühistuga kooskõlastatud. Lasnamäe linnaosavalitsusest öeldi "Aktuaalsele kaamerale", et nemad on valmis seda asja avalikkusele kommenteerima töönädala alguses.

 RIA: küberkelmuste osakaal on ületamas traditsiooniliste kelmuste arvu

Eestis on küberkelmuste osakaal ja juurdekasv ületamas traditsioonilisel viisil toime pandud kelmuste arvu ning suur osa sellistest kuritegudest jääb varjatuks, rääkis riigi infosüsteemide ameti (RIA) juhtivanalüütik Kadri Kaska küberturvalisusraporti esitlusel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.