Parkla rajamise plaane segav kuusk on korteriühistud tülli pööranud ({{commentsTotal}})

Lasnamäel on suur puudus autode parkimiskohtadest. Kuid kui neid juurde üritatakse luua, põrkuvad autoomanike ja nende inimeste huvid, kes üritavad oma elukeskkonda rohelust luua. Kolme Linnamäe teel asuva naaberühistu tüliõunaks on 30-aastane hõbekuusk, mis võib jääda jalgu parklaehitusele.

Ühes majas paiknevad kolm Lasnamäe elamuühistut on igal aastavahetusel rõõmustanud oma kuuse üle. Nüüd võib inimeste vahel puhkeda tüli, sest üks ühistu taotles linnaosavalitsuselt luba kuuse kõrvale endisele korvpalliplatsile rajada parkla, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Lasnamäe linnaosavalitsusega on kõik kooskõlastatud. Projekt on olemas," rõhutas elamuühistu Linnamäe tee 81 juhatuse liige Viktor Malinin.

Hiljuti käis kuuske vaatamas keegi asjamees ning teatas, et puu võib tulevases parklas autodele peale kukkuda. See tekitas paljudes elanikes ärevust, sest seal pannakse rõhku koduümbruse kaunistamisele. Kaks ühistut on kogunud allkirju selle vastu, et kuusk parkla ehitamise käigus maha võetakse.

"Jõuludeks ja uusaastaks ehib linnaosavalitsus kuuse ära, tuled pannakse külge, rahvas koguneb. Me oleme uhked selle üle, et meie õues kasvab selline ilus kuusk," kinnitas elamuühistu Linnamäe tee 79 juhatuse liige Eduard Petrov.

Kuid ka selle ühistu elanikud, kes parklat soovivad, tahaksid kuuske säilitada. Nende esindaja kinnitas, et parkla ehitamine puud ei ohusta.

"Mina ei tahaks, et ta maha võetaks. Talvel ta ehitakse ära ja see on ilus," ütles elamuühistu Linnamäe tee 81 elanik Mihhail.

"Aga kuusk? Kuusk jääb oma kohale. Parkimist ta segama ei hakka," kinnitas ka sama maja ühistu juhatuse liige Malinin.

Ärevust põhjustab maamõõtjate ning kuuseinspekteerijate sagimine, enne kui ehitus on kõigi kolme ühistuga kooskõlastatud. Lasnamäe linnaosavalitsusest öeldi "Aktuaalsele kaamerale", et nemad on valmis seda asja avalikkusele kommenteerima töönädala alguses.

 eesti eesistumise avakontsert
Kaia KanepiKaia Kanepi
Kaia Kanepi kaotas Wimbledonis heitlikult kulgenud põnevuskohtumise

Eesti naiste tennise teine reket Kaia Kanepi (WTA 544.) jaoks lõppes tänavune Wimbledoni tenniseturniir kvalifikatsiooni teises ringis, kui ta kaotas maailma edetabelis 166. koha hoidvale Austraaliat esindavale venelannale Arina Rodionovale 6:2, 2:6, 5:7.

Uuendatud: 15:11 
Riigikogu maratonistung, kus valmis enamus 1. juulil jõustuvatest seadustest.Riigikogu maratonistung, kus valmis enamus 1. juulil jõustuvatest seadustest.
1. juulist jõustub sadakond seadust

1. juulist jõustub Eestis 257 uut õigusakti, nende hulgas on 88 seadust ja 169 määrust, mis puudutavad mitmeid erinevaid valdkondi. 

"Avatari" uusi osasid saab näha juba paari aasta pärast"Avatari" uusi osasid saab näha juba paari aasta pärast
"Avatar 2" tutvustab 3D-efekti, mis saavutatakse ilma spetsiaalsete prillideta

Režissöör James Cameron plaanib tuua filmi "Avatar 2" kinodesse tehnoloogiaga, mis võimaldab tekitada 3D-efekti ka ilma spetsiaalseid prille kandmata.

Aktsiisitõusude mõjul käivad eestlased Lätist alkoholi ostmas. Õiguskantsler peab täiendavaid aktsiisitõuse põhiseadusevastaseks.Aktsiisitõusude mõjul käivad eestlased Lätist alkoholi ostmas. Õiguskantsler peab täiendavaid aktsiisitõuse põhiseadusevastaseks.
Riigikohus teeb otsuse alkoholiaktsiisi tõusu põhiseaduslikkuse kohta

Riigikohus teeb reedel otsuse õiguskantsler Ülle Madise taotluses alkoholiaktsiisi tõusu kehtetuks tunnistamiseks.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics