Maanteeamet kaalub sõidueksamite korralduse muutmist: esmaspäeval eksamid Võrus, teisipäeval Valgas ({{commentsTotal}})

Autor: PM/Scanpix

Maanteeamet kaalub mõtet muuta sõidueksamite korda nii, et ühel päeval saab eksameid teha näiteks Võrus, järgmisel päeval Valgas ja kolmandal päeval näiteks Põlvas.

Paralleelselt ümberkorraldustega maanteeameti büroodes kaalub maanteeamet ka juhilubade saamiseks vajalike sõidueksamite ümberkorraldamist. Kuigi täpseid plaane veel paigas ei ole, võib see tähendada nii seda, et mõnes linnas tulevikus enam sõidueksamit teha ei saa, kui seda, et eksameid saab teha ainult mõnel konkreetsel nädalapäeval, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Selles, mis linnades maanteeameti bürood suletakse ja kas neid üldse suletakse, pole maanteeamet ka ise veel kindel. Ühtlasi pole veel paika pandud, millal peaks valmima selgust toov analüüs. Küll aga loodab amet juuli alguseks paika saada, kuidas tulevikus sõidueksamite tegemist korraldada. Täna ei julge maanteeameti peadirektori asetäitja asendaja Tarmo Vanamõisa veel lubada, et eksami tegemise võimalus näiteks Valgas ka aasta või paari pärast alles on.

"Kõik on praegu muutumise protsessis. Seda, mis seisus oleme poole aasta, aasta pärast, seda me praegu ei tea. Aga need eksamid, mis on praegu planeeritud, need küll töötavad. Ses mõttes, seal küll mingisugust probleemi ei teki," rääkis Vanamõisa.

Seda, et eksamitegemise kohti vähemaks jääks, sõiduõpetajad ei poolda. Ei saa ju nii, et õppesõitu teed ühes linnas, aga eksamile pead minema hoopis mujale, usub ka Valga sõiduõpetaja Ülar Liivak.

"Saame aru, et peame ette valmistama juhte sellisteks, kes on valmis sõitma ükskõik kus kohas. Parim variant on ikka kodulinnas, ma arvan, et kui ikka on Valga, siis olgu Valga, kui Võru, siis olgu Võru," märkis Liivak.

Kuid nagu öeldud, eksamikohtade vähemaks jäämisest veel rääkida ei saa. Pigem töötab maanteeametis kokku pandud projektimeeskond praegu mõttega, mille kohaselt tehakse eksamineerijatest eraldi allasutus. Nii ei sõltuks sõidueksamid enam sellest, kus asuvad maanteeameti teenindusbürood.

Tulevikus võivad asjad olla korraldatud nii, et kõik, kes soovivad sõidueksamit teha Valgas, peavad kohale minema näiteks esmaspäeval või teisipäeval. Kolmapäevaks lähevad eksamineerijad oma autodega Võrru ja siis saavad eksameid teha võrukad.

Vanamõisa tõdeb, et inimestele selline korraldus eksami tegemist mugavamaks ei muuda. Samas on mõnes linnas tänaste eksamineerijate koormus lihtsalt liiga väike.

Toimetaja: Merit MaaritsSoomet külastab iseseisvuse juubeliaastal ka Hiina president

Soome presidendi kantselei kinnitas ajalehele Helsingin Sanomat, et käesoleval aastal tuleb Soome riigivisiidile Hiina Rahvavabariigi president Xi Jinping.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.