Maanteeamet kaalub sõidueksamite korralduse muutmist: esmaspäeval eksamid Võrus, teisipäeval Valgas ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: PM/Scanpix

Maanteeamet kaalub mõtet muuta sõidueksamite korda nii, et ühel päeval saab eksameid teha näiteks Võrus, järgmisel päeval Valgas ja kolmandal päeval näiteks Põlvas.

Paralleelselt ümberkorraldustega maanteeameti büroodes kaalub maanteeamet ka juhilubade saamiseks vajalike sõidueksamite ümberkorraldamist. Kuigi täpseid plaane veel paigas ei ole, võib see tähendada nii seda, et mõnes linnas tulevikus enam sõidueksamit teha ei saa, kui seda, et eksameid saab teha ainult mõnel konkreetsel nädalapäeval, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Selles, mis linnades maanteeameti bürood suletakse ja kas neid üldse suletakse, pole maanteeamet ka ise veel kindel. Ühtlasi pole veel paika pandud, millal peaks valmima selgust toov analüüs. Küll aga loodab amet juuli alguseks paika saada, kuidas tulevikus sõidueksamite tegemist korraldada. Täna ei julge maanteeameti peadirektori asetäitja asendaja Tarmo Vanamõisa veel lubada, et eksami tegemise võimalus näiteks Valgas ka aasta või paari pärast alles on.

"Kõik on praegu muutumise protsessis. Seda, mis seisus oleme poole aasta, aasta pärast, seda me praegu ei tea. Aga need eksamid, mis on praegu planeeritud, need küll töötavad. Ses mõttes, seal küll mingisugust probleemi ei teki," rääkis Vanamõisa.

Seda, et eksamitegemise kohti vähemaks jääks, sõiduõpetajad ei poolda. Ei saa ju nii, et õppesõitu teed ühes linnas, aga eksamile pead minema hoopis mujale, usub ka Valga sõiduõpetaja Ülar Liivak.

"Saame aru, et peame ette valmistama juhte sellisteks, kes on valmis sõitma ükskõik kus kohas. Parim variant on ikka kodulinnas, ma arvan, et kui ikka on Valga, siis olgu Valga, kui Võru, siis olgu Võru," märkis Liivak.

Kuid nagu öeldud, eksamikohtade vähemaks jäämisest veel rääkida ei saa. Pigem töötab maanteeametis kokku pandud projektimeeskond praegu mõttega, mille kohaselt tehakse eksamineerijatest eraldi allasutus. Nii ei sõltuks sõidueksamid enam sellest, kus asuvad maanteeameti teenindusbürood.

Tulevikus võivad asjad olla korraldatud nii, et kõik, kes soovivad sõidueksamit teha Valgas, peavad kohale minema näiteks esmaspäeval või teisipäeval. Kolmapäevaks lähevad eksamineerijad oma autodega Võrru ja siis saavad eksameid teha võrukad.

Vanamõisa tõdeb, et inimestele selline korraldus eksami tegemist mugavamaks ei muuda. Samas on mõnes linnas tänaste eksamineerijate koormus lihtsalt liiga väike.

Toimetaja: Merit MaaritsKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.

Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics