Sotsiaaltöötajad soovivad abitaotlejate kontodele ligi pääseda ({{commentsTotal}})

Autor: ERR

Tallinna sotsiaaltöötajad soovivad saada ligipääsu toimetulekutoetuse taotlejate pangakontodele, et tabada valeandmete esitajaid.

Sotsiaaltöötajad tegid sotsiaalministeeriumile ettepaneku kaaluda võimalust anda kohalikele omavalitsustele toimetulekutoetuse taotlejate ja nende pereliikmete pangakontode andmete vaatamise õigus, kirjutab Eesti Päevaleht.

Tallinna Kesklinna valitsuse sotsiaalhoolekande osakonna juhataja Marje Paljak tunnistab, et probleem ei ole küll väga suur, sest pettureid, kes siiski varem või hiljem avalikuks tulevad, on nende linnaosa umbes kahesaja igakuise taotleja kohta ainult paar-kolm ning sama suhtarv on ka teistes omavalitsustes.

Toimetulekutoetuse saamiseks peab esitama sissetulekute ja väljaminekute andmed ning toetust saab ainult siis, kui kuu netosissetulek pärast eluasemekulude mahaarvamist jääb allapoole kehtestatud toimetulekupiiri.

Tänavu on see 130 eurot kuus üksi elavale inimesele ja 104 eurot pere igale järgmisele liikmele ning ka perekonna iga alaealise liikme toimetulekupiir on 130 eurot kuus.

Toimetaja: Marek KuulMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.