Kreeka võttis vastu järjekordsed säästuseadused ({{commentsTotal}})

Kreeka parlament 22. juulil Autor: AFP/Scanpix

Kreeka parlament kiitis heaks järjekordsed säästuseadused riigi majanduse päästmiseks. Seadustepakett, mis hõlmab nii kärpeid, kui ka maksutõuse, on juba tekitanud kreeklaste hulgas tõsist vastumeelsust.

Säästupaketti on vaja, et saada Euroopa Liidult ja Rahvusvaheliselt Valuutafondilt kätte järgmine laenuosa, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Euroopa Liidu riigid on arutanud Kreeka võlakoorma kergendamist, kuid sellegi eelduseks on ranged säästumeetmed.

Juba varem on Kreeka otsustanud läbi viia ulatuslikud reformid, sealhulgas pensionide kärpimise ja laialdase erastamise.

Toimetaja: Merit MaaritsMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.