Luksemburgis arutatakse Euroopa rändevoogude juhtimist ja EL-i tugevdamist ({{commentsTotal}})

Europarlamendi saadikud Luksemburgis Autor: Europarlament

Euroopa parlamentide spiikrid kogunevad täna Luksemburgis, et arutada Euroopa rändevoogude juhtimist ja Euroopa Liidu tugevdamist. Räägitakse ka kodanike julgeoleku teemal ja parlamentide vahelisest koostööst.

Rändevoogude teemal teeb ettekande Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Riigikogu esimees Eiki Nestor peab homme kõne kodanike julgeoleku tagamisest ja põhivabadustest.

Nestrori sõnul seisneb Euroopa spiikrite kogunemise tähtsus selles, et see sunnib eri riikide poliitikuid teineteist kuulama, lähendab neid ja loob eelduse paremaks üksteisemõistmiseks.

Toimetaja: Merit MaaritsMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.