EL-i liikmesriigid kutsusid üles kaotama andmete vaba liikumise tõkked ({{commentsTotal}})

Krüpteeritud andmed Autor: TACD

Pooled Euroopa liidu liikmesriikidest kutsusid üles kehtestama andmete vaba liikumise nii Euroopa liidu siseselt kui ka väliselt, et piirkond võiks uutest andmepõhistest tehnoloogiatest saada maksimaalset kasu.

Kirjas Euroopa komisjonile ja Hollandile – kes on praegu EL-i eesistujariik – soovitasid ministrid mitmetest liikmesriikidest, sh Poolast, Suurbritanniast, Rootsist ja Soomest Brüsselit tagama, et regulatsioon ei takistaks andmepõhiste tehnoloogiate arengut ning vältida ühesuguste reeglite kehtestamist veebipõhistele platvormidele nagu Amazon ja Facebook, vahendas Reuters.

"Euroopa konkurentsivõime jaoks on oluline suhtuda uutesse digitaaltehnoloogilistesse arengutesse ja ärimudelitesse positiivselt," kirjutasid Belgia, Suurbritannia, Bulgaaria, Tšehhi, Taani, Eesti, Soome, Iirimaa, Läti, Luksemburgi, Leedu, Poola, Sloveenia ja Rootsi ministrid.

"Euroopa saab uutest andmepõhistest tehnoloogilistest märkimisväärset kasu, kui vastav tulevikukindel reguleeriv raamistik on kehtestatud," seisis kirjas.

Komisjon avalikustas eelmisel aastal oma ühtse digituru strateegia, mille eesmärk on kaotada veebipõhises Euroopas vaba andmevoo tõkked ja anda Euroopale paremad võimalused konkureerimiseks peamiselt USA-päritolu tehnoloogiahiidudega.

Samal ajal, kui komisjoni asepresident Andrus Ansip on välistanud ühe kõiki veebipõhiseid ettevõtteid hõlmava määruse loomise, tegeletakse strateegia raames tõenäoliselt autoriõiguse ja telekommunikatsiooni valdkondade probleemidega ning uuritakse lähemalt teenuste nagu Androidi ja IOS-i operatsioonisüsteemide kasutustingimusi.

Strateegiat on süüdistatud protektsionismis – millel komisjoni hinnangul alust ei ole – ning andmevood Ameerika Ühendriikidesse on pärast USA valitsuse massilise nuhkimisprogrammide paljastamist olnud keerulised.

Ansip, kes tegeleb strateegia järelevalvega, on võtnud sõna piirüleste andmevoogude takistuste tühistamise suhtes. "Vaba andmevoogude võimaldamine kogu Euroopa liidus on äärmiselt oluline ja me teame, et mõnedes liikmesriikides on esitatud ideid andmed nendes riikides lokaliseerida. Need on väga populaarsed, aga see on ummiktee," märkis Ansip europarlamendi istungil aprillis.

EL loodab esitada ettepaneku vaba andmevoogude võimaldamiseks liiduüleselt selle aasta lõpus, et võidelda andmete lokaliseerimise algatustega riikides nagu Saksamaa ja Prantsusmaa.

Kirjaga kutsuti üles ka lihtsustama EL-i telekommunikatsiooni reegleid, et soodustada investeeringuid kiiresse lairibaühendusse piirkondades, kus EL on jäänud USA-st, Jaapanist ja Lõuna-Koreast maha.

Toimetaja: Merit MaaritsTelia tõstab teleteenuse hinda

Telia tõstab alates maikuust oma teleteenuse hinda. Enamik internetipakette läheb odavamaks.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.