EL-i liikmesriigid kutsusid üles kaotama andmete vaba liikumise tõkked ({{commentsTotal}})

Krüpteeritud andmed
Krüpteeritud andmed Autor/allikas: TACD

Pooled Euroopa liidu liikmesriikidest kutsusid üles kehtestama andmete vaba liikumise nii Euroopa liidu siseselt kui ka väliselt, et piirkond võiks uutest andmepõhistest tehnoloogiatest saada maksimaalset kasu.

Kirjas Euroopa komisjonile ja Hollandile – kes on praegu EL-i eesistujariik – soovitasid ministrid mitmetest liikmesriikidest, sh Poolast, Suurbritanniast, Rootsist ja Soomest Brüsselit tagama, et regulatsioon ei takistaks andmepõhiste tehnoloogiate arengut ning vältida ühesuguste reeglite kehtestamist veebipõhistele platvormidele nagu Amazon ja Facebook, vahendas Reuters.

"Euroopa konkurentsivõime jaoks on oluline suhtuda uutesse digitaaltehnoloogilistesse arengutesse ja ärimudelitesse positiivselt," kirjutasid Belgia, Suurbritannia, Bulgaaria, Tšehhi, Taani, Eesti, Soome, Iirimaa, Läti, Luksemburgi, Leedu, Poola, Sloveenia ja Rootsi ministrid.

"Euroopa saab uutest andmepõhistest tehnoloogilistest märkimisväärset kasu, kui vastav tulevikukindel reguleeriv raamistik on kehtestatud," seisis kirjas.

Komisjon avalikustas eelmisel aastal oma ühtse digituru strateegia, mille eesmärk on kaotada veebipõhises Euroopas vaba andmevoo tõkked ja anda Euroopale paremad võimalused konkureerimiseks peamiselt USA-päritolu tehnoloogiahiidudega.

Samal ajal, kui komisjoni asepresident Andrus Ansip on välistanud ühe kõiki veebipõhiseid ettevõtteid hõlmava määruse loomise, tegeletakse strateegia raames tõenäoliselt autoriõiguse ja telekommunikatsiooni valdkondade probleemidega ning uuritakse lähemalt teenuste nagu Androidi ja IOS-i operatsioonisüsteemide kasutustingimusi.

Strateegiat on süüdistatud protektsionismis – millel komisjoni hinnangul alust ei ole – ning andmevood Ameerika Ühendriikidesse on pärast USA valitsuse massilise nuhkimisprogrammide paljastamist olnud keerulised.

Ansip, kes tegeleb strateegia järelevalvega, on võtnud sõna piirüleste andmevoogude takistuste tühistamise suhtes. "Vaba andmevoogude võimaldamine kogu Euroopa liidus on äärmiselt oluline ja me teame, et mõnedes liikmesriikides on esitatud ideid andmed nendes riikides lokaliseerida. Need on väga populaarsed, aga see on ummiktee," märkis Ansip europarlamendi istungil aprillis.

EL loodab esitada ettepaneku vaba andmevoogude võimaldamiseks liiduüleselt selle aasta lõpus, et võidelda andmete lokaliseerimise algatustega riikides nagu Saksamaa ja Prantsusmaa.

Kirjaga kutsuti üles ka lihtsustama EL-i telekommunikatsiooni reegleid, et soodustada investeeringuid kiiresse lairibaühendusse piirkondades, kus EL on jäänud USA-st, Jaapanist ja Lõuna-Koreast maha.

Toimetaja: Merit MaaritsViljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema