Süüria rannikulinnades toimunud terrorilaines on hukkunud üle 140 inimese ({{commentsTotal}})

Jableh linnas toimunud rünnaku purustused
Jableh linnas toimunud rünnaku purustused Autor/allikas: AFP/Scanpix
{{1463995403000 | amCalendar}}

Süüria valitsusväegede kontrolli all olevates Tartuse ja Jableh linnades toimunud pommirünnakutes on hukkunud vähemalt 148 inimest, teatas Suurbritannias tegutsev Süüria Inimõiguste Vaatluskeskus.

Vaatluskeskuse väitel korraldasid terrorilaine vähemalt seitse enesetapuründajat, kellest kaks kasutasid rünnakuks autot, vahendasid mitmed uudisteagentuurid.

100 inimest hukkus plahvatustes Jableh linnas ja 48 Tartusis, ütles keskuse juht Rami Abdel Rahman. Tema sõnul oli ilma kahtluseta tegemist ohvriterohkeimate rünnakutega neis linnades pärast Süüria konflikti puhkemist märtsis 2011.

Rida plahvatusi korraldati kahes linnas peaaegu samaaegselt. Süüria meedia teatel võeti sihikule Tartuse ja Jableh linna bussijaamad ning esialgse teabe kohaselt on rünnatud ka Jableh haiglat. Tartuse linnas sõitis bussijaama juurde lõhkeainega täidetud auto, mille sõiduki juht sihtkohta jõudes õhkis. Jableh linna bussijaama rünnakus kasutasid terroristid rakette tabades lõhkepeadega bussijaama peaust.

Lisaks teatas Süüria riigimeedia, et kaks enesetapuründajat lasid end õhku Tartuse linna tanklas.

Ka Süüria riigimeedia teatas rünnakutest, kuid nimetas ohvrite arvuks Jableh's 45 ja Tartusis 33.

Nii laialdased terrorirünnakud on Süüria valitsusvägede kontrolli all olevates rannikulinnades tavatud.

Terrorilaine eest on vastutuse võtnud sunniitlik äärmusrühmitus ISIS. Terrorirühmitus teatas Amaqi uudisteagentuuri vahendusel, et nende võitlejad ründasid alaviitilike moslemite kogunemiskohtasid Jableh ja Tartusi linnades, viidates sellega Süüria presidendi Bashar al-Assadi usulisele kuuluvusele.

Süüria rannikulinnades asuvad ka Vene õhu- ja mereväebaasid. Kreml teatas, et hommikul aset leidnud terrorilaine teeb neid murelikuks, kuna see on märk taas kasvavatest pingetest riigis. Samuti rõhutas Kreml, et Süüria rahukõnelused peavad jätkuma.

Toimetaja: Allan Rajavee

Allikas: BBC, Reuters, BNSLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema