Süüria rannikulinnades toimunud terrorilaines on hukkunud üle 140 inimese ({{commentsTotal}})

Jableh linnas toimunud rünnaku purustused Autor: AFP/Scanpix
{{1463995403000 | amCalendar}}

Süüria valitsusväegede kontrolli all olevates Tartuse ja Jableh linnades toimunud pommirünnakutes on hukkunud vähemalt 148 inimest, teatas Suurbritannias tegutsev Süüria Inimõiguste Vaatluskeskus.

Vaatluskeskuse väitel korraldasid terrorilaine vähemalt seitse enesetapuründajat, kellest kaks kasutasid rünnakuks autot, vahendasid mitmed uudisteagentuurid.

100 inimest hukkus plahvatustes Jableh linnas ja 48 Tartusis, ütles keskuse juht Rami Abdel Rahman. Tema sõnul oli ilma kahtluseta tegemist ohvriterohkeimate rünnakutega neis linnades pärast Süüria konflikti puhkemist märtsis 2011.

Rida plahvatusi korraldati kahes linnas peaaegu samaaegselt. Süüria meedia teatel võeti sihikule Tartuse ja Jableh linna bussijaamad ning esialgse teabe kohaselt on rünnatud ka Jableh haiglat. Tartuse linnas sõitis bussijaama juurde lõhkeainega täidetud auto, mille sõiduki juht sihtkohta jõudes õhkis. Jableh linna bussijaama rünnakus kasutasid terroristid rakette tabades lõhkepeadega bussijaama peaust.

Lisaks teatas Süüria riigimeedia, et kaks enesetapuründajat lasid end õhku Tartuse linna tanklas.

Ka Süüria riigimeedia teatas rünnakutest, kuid nimetas ohvrite arvuks Jableh's 45 ja Tartusis 33.

Nii laialdased terrorirünnakud on Süüria valitsusvägede kontrolli all olevates rannikulinnades tavatud.

Terrorilaine eest on vastutuse võtnud sunniitlik äärmusrühmitus ISIS. Terrorirühmitus teatas Amaqi uudisteagentuuri vahendusel, et nende võitlejad ründasid alaviitilike moslemite kogunemiskohtasid Jableh ja Tartusi linnades, viidates sellega Süüria presidendi Bashar al-Assadi usulisele kuuluvusele.

Süüria rannikulinnades asuvad ka Vene õhu- ja mereväebaasid. Kreml teatas, et hommikul aset leidnud terrorilaine teeb neid murelikuks, kuna see on märk taas kasvavatest pingetest riigis. Samuti rõhutas Kreml, et Süüria rahukõnelused peavad jätkuma.

Toimetaja: Allan Rajavee

Allikas: BBC, Reuters, BNSKotsar näeb tänu finaalturniirile jõudmisele üle pika aja enda vanemaid

Eesti korvpalluri Maik-Kalev Kotsari ülikooli South Carolina edutee USA üliõpilasmeistrivõistluste finaalturniiril jätkus, kui kaheksa tugevama hulgas alistati Florida ülikool 77:70 (33:40).

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.