Erdogan: Euroopa peaks rohkem Süüria põgenikke vastu võtma ({{commentsTotal}})

Tayyip Erdogan Autor: Reuters/Scanpix

Euroopa ei pinguta piisavalt, et Türgis olevaid Süüria põgenikke ümber jaotada, ütles Türgi president Tayyip Erdogan.

Erdogan kutsus Euroopat üles võtma vastu rohkem põgenikke, sest praegu ei ole Türgi, kus viibib ligi kolm miljonit põgenikku, oma koorma kergendamiseks piisavalt toetust saanud, ehkki on ajutiseks koduks suuremale hulgale põgenikele kui ükski teine riik maailmas, vahendas The Guardian.

"Ajal, mil Süüria kodusõda käib juba kuuendat aastat, kutsume maailma üles väljakutsele vastama ning looma õiglast mehhanismi selle koorma kandmiseks," sõnas Erdogan. "Illegaalse immigratsiooni ohjeldamiseks peavad Euroopa ja Türgi koos töötama, loomaks seaduslikke mehhanisme, nagu näiteks 2016. aasta märtsis sõlmitud lepe Süüria põgenike ümberasustamiseks".

Erdogan ei täpsustanud, kui palju põgenikke peaks Euroopa neilt vastu võtma, ent eelmisel nädalal rääkis üks Türgi diplomaat Guardianile, et neid võiks olla umbes pool miljonit.

Türgi presidendi sõnad võivad tahtmatult lisada pinget Suurbritannias käimasolevale debatile Euroopa Liidust väljaastumise asjus. Nimelt on Brexiti toetajate üks kampaaniaväiteid see, et kui britid ELi jäävad ja ka Türgi sellega liitub, ootab Suurbritanniat peatselt massiline sisseränne Türgist.

Süüria kodusõja tõttu on Türki saabunud umbes 2,7 miljonit süürlast.

Toimetaja: Karin Koppel{{c.alias}}
{{c.createdMoment}}
{{c.body}}
{{cc.alias}}
{{cc.createdMoment}}
+{{cc.replyToName}} {{cc.body}}
Kommentaare ei ole.
Oled sisseloginud kui {{user.alias}}. Logi välja
Sisselogimine ebaõnnestus.

Pole veel kasutajat/unustasid salasõna

Nimi võib olla kuni 32 tähemärki pikk
Kommentaar võib olla kuni 600 tähemärki pikk
{{comment.captcha.word.answer}}

www.err.ee

Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.

ETV OTSE
Viipekeelsed uudised