Erdogan: Euroopa peaks rohkem Süüria põgenikke vastu võtma ({{commentsTotal}})

Tayyip Erdogan
Tayyip Erdogan Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Euroopa ei pinguta piisavalt, et Türgis olevaid Süüria põgenikke ümber jaotada, ütles Türgi president Tayyip Erdogan.

Erdogan kutsus Euroopat üles võtma vastu rohkem põgenikke, sest praegu ei ole Türgi, kus viibib ligi kolm miljonit põgenikku, oma koorma kergendamiseks piisavalt toetust saanud, ehkki on ajutiseks koduks suuremale hulgale põgenikele kui ükski teine riik maailmas, vahendas The Guardian.

"Ajal, mil Süüria kodusõda käib juba kuuendat aastat, kutsume maailma üles väljakutsele vastama ning looma õiglast mehhanismi selle koorma kandmiseks," sõnas Erdogan. "Illegaalse immigratsiooni ohjeldamiseks peavad Euroopa ja Türgi koos töötama, loomaks seaduslikke mehhanisme, nagu näiteks 2016. aasta märtsis sõlmitud lepe Süüria põgenike ümberasustamiseks".

Erdogan ei täpsustanud, kui palju põgenikke peaks Euroopa neilt vastu võtma, ent eelmisel nädalal rääkis üks Türgi diplomaat Guardianile, et neid võiks olla umbes pool miljonit.

Türgi presidendi sõnad võivad tahtmatult lisada pinget Suurbritannias käimasolevale debatile Euroopa Liidust väljaastumise asjus. Nimelt on Brexiti toetajate üks kampaaniaväiteid see, et kui britid ELi jäävad ja ka Türgi sellega liitub, ootab Suurbritanniat peatselt massiline sisseränne Türgist.

Süüria kodusõja tõttu on Türki saabunud umbes 2,7 miljonit süürlast.

Toimetaja: Karin KoppelPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics