Lätlased üritasid Valga poes triipkoode vahetades kauba seitse korda soodsamaks teha ({{commentsTotal}})

Autor: Andres Teiss/PM/Scanpix

Möödunud nädalal tabasid Valga ehituspoe töötajad kaks Läti kodanikku, kes üritasid kelmuse teel 499 eurot maksva survepuhuri seitse korda soodsamalt osta. Müüja avastas kassas, et kallile tootele on peale kleebitud odavama kauba triipkood.

Lätlased läksid Valga ehitustarvete poodi 20. mail, mil üks meestest soovis muu kauba hulgas osta ka survepesuri. Politsei teatel avastas müüja kassas toote triipkoodi skanneerides, et süsteem näitas 499 eurot maksva kauba hinnaks 69 eurot. Samuti oli kassaprogrammis näha teise, soodsama survepesuri mudeli nimi.

Seejärel teatas müüja ebakõlast kaupluse juhatajale ja turvamehele.

"Selgus, et ostja oli kleepinud õigele triipkoodile peale vale koodi, lootes sel viisil eseme odavamalt soetada. Tänaseks on mees kahtlustatavana üle kuulatud ja juhtunu osas on alustatud kriminaalmenetlus paragrahvi alusel, mis käsitleb kelmust," teatas politsei.

Praegu on teada, et kahtlustatavana ülekuulatud mees soetas triipkoodid koos kauba kirjeldusega Riiast.

Valga politseijaoskonna juhi Tiit Alliku sõnul on see teadaolevalt esimene kord Eestis, kui sel viisil vara omandada on püütud.

„Küll aga tuletame nii kaupluse teenindavale personalile kui ka turvameestele meelde, et jätkuvalt tuleb olla kaupluses toimuva suhtes tähelepanelik. Eriti terane peab olema aga kassas, proovima mitte laskuda rutiini ja veenduma, et õige hinnaga kaup leiab õige omaniku. Kahtluse korral teatada võimalikust kelmusest kindlasti politseile,“ sõnas Allik. 

Toimetaja: Greete PalmisteMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.