Lätlased üritasid Valga poes triipkoode vahetades kauba seitse korda soodsamaks teha ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Andres Teiss/PM/Scanpix

Möödunud nädalal tabasid Valga ehituspoe töötajad kaks Läti kodanikku, kes üritasid kelmuse teel 499 eurot maksva survepuhuri seitse korda soodsamalt osta. Müüja avastas kassas, et kallile tootele on peale kleebitud odavama kauba triipkood.

Lätlased läksid Valga ehitustarvete poodi 20. mail, mil üks meestest soovis muu kauba hulgas osta ka survepesuri. Politsei teatel avastas müüja kassas toote triipkoodi skanneerides, et süsteem näitas 499 eurot maksva kauba hinnaks 69 eurot. Samuti oli kassaprogrammis näha teise, soodsama survepesuri mudeli nimi.

Seejärel teatas müüja ebakõlast kaupluse juhatajale ja turvamehele.

"Selgus, et ostja oli kleepinud õigele triipkoodile peale vale koodi, lootes sel viisil eseme odavamalt soetada. Tänaseks on mees kahtlustatavana üle kuulatud ja juhtunu osas on alustatud kriminaalmenetlus paragrahvi alusel, mis käsitleb kelmust," teatas politsei.

Praegu on teada, et kahtlustatavana ülekuulatud mees soetas triipkoodid koos kauba kirjeldusega Riiast.

Valga politseijaoskonna juhi Tiit Alliku sõnul on see teadaolevalt esimene kord Eestis, kui sel viisil vara omandada on püütud.

„Küll aga tuletame nii kaupluse teenindavale personalile kui ka turvameestele meelde, et jätkuvalt tuleb olla kaupluses toimuva suhtes tähelepanelik. Eriti terane peab olema aga kassas, proovima mitte laskuda rutiini ja veenduma, et õige hinnaga kaup leiab õige omaniku. Kahtluse korral teatada võimalikust kelmusest kindlasti politseile,“ sõnas Allik. 

Toimetaja: Greete PalmisteMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema