Netanyahu lükkas Prantsuse rahualgatuse tagasi ({{commentsTotal}})

Iisraeli Benjamin Netanyahu Autor: Ronen Zvulun/Reuters/Scanpix

Iisraeli peaminister Benjamin Netanyahu lükkas kohtumisel Prantsuse peaministri Manuel Vallsiga tagasi Prantsusmaa mitmepoolse rahualgatuse ja pakkus selle asemel välja otsekõneluste korraldamise Palestiina liidri Mahmoud Abbasiga Pariisis.

Valls ütles kohtumisel, et annab Netanyahu ettepaneku edasi Prantsuse presidendile François Hollande'ile.

"Otsekõnelused palestiinlastega on ainus tee rahule," ütles Netanyahu, pakkudes silmast-silma kõneluste näol Abbasiga "teistsugust Prantsuse algatust".

Prantsuse peaminister on visiidil Iisraelis ja Palestiina aladel eesmärgiga edendada Pariisi plaani Iisraeli-Palestiina rahupüüdluste taasalustamiseks.

Abbas tervitas Prantsusmaa algatust korraldada 3. juunil mitme riigi välisministrite kohtumine, kus Iisrael ja Palestiina ei oleks esindatud. Sügisel korraldataks teine konverents Iisraeli ja Palestiina osalusel, plaani lõppeesmärk on taastada kõnelused, mis viiksid Palestiina riigi loomisele.

Toimetaja: Merit MaaritsKotsar näeb tänu finaalturniirile jõudmisele üle pika aja enda vanemaid

Eesti korvpalluri Maik-Kalev Kotsari ülikooli South Carolina edutee USA üliõpilasmeistrivõistluste finaalturniiril jätkus, kui kaheksa tugevama hulgas alistati Florida ülikool 77:70 (33:40).

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.