Netanyahu lükkas Prantsuse rahualgatuse tagasi ({{commentsTotal}})

Iisraeli Benjamin Netanyahu
Iisraeli Benjamin Netanyahu Autor/allikas: Ronen Zvulun/Reuters/Scanpix

Iisraeli peaminister Benjamin Netanyahu lükkas kohtumisel Prantsuse peaministri Manuel Vallsiga tagasi Prantsusmaa mitmepoolse rahualgatuse ja pakkus selle asemel välja otsekõneluste korraldamise Palestiina liidri Mahmoud Abbasiga Pariisis.

Valls ütles kohtumisel, et annab Netanyahu ettepaneku edasi Prantsuse presidendile François Hollande'ile.

"Otsekõnelused palestiinlastega on ainus tee rahule," ütles Netanyahu, pakkudes silmast-silma kõneluste näol Abbasiga "teistsugust Prantsuse algatust".

Prantsuse peaminister on visiidil Iisraelis ja Palestiina aladel eesmärgiga edendada Pariisi plaani Iisraeli-Palestiina rahupüüdluste taasalustamiseks.

Abbas tervitas Prantsusmaa algatust korraldada 3. juunil mitme riigi välisministrite kohtumine, kus Iisrael ja Palestiina ei oleks esindatud. Sügisel korraldataks teine konverents Iisraeli ja Palestiina osalusel, plaani lõppeesmärk on taastada kõnelused, mis viiksid Palestiina riigi loomisele.

Toimetaja: Merit MaaritsMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema