Audiogalerii 23. mail: Jõksi kandidatuurist, Süüria terrorilainest, Keskerakonna peasekretäri valimisest ja rändesaldost ({{commentsTotal}})

ERR.ee kokkuvõte sündmustest, mis on 23. mai pärastlõunaks uudistepäeva kujundanud.

Allar Jõks: olen valmis saama presidendiks

Advokaat Allar Jõks teatas, et on valmis saama presidendikandidaadiks. Erakondade esindajad on väljaöeldusse suhtunud kahetiselt: Rein Lang Reformierakonnast kahtlen Jõksi kompetentsis. Samuti kandideerimisvalmisolekust teatanud keskerakondlane Mailis Repsi aga Jõksi ülesastumine ei üllatanud.

Süüria rannikulinnu tabas terrorilaine

Suurbritannias tegutsev Süüria Inimõiguste Vaatluskeskus teatas, et Süüria rannikulinnades toimunud terrorilaines on hukkunud vähemalt 101 inimest. Piirkond on seni olnud Süüria valitsusvägede kontrolli all, rünnakute eest võttis vastutuse ISIS.

Keskerakond loodab homme peasekretäri valida

Homme toimub järgmine keskerakonna juhatuse koosolek, kus püütakse taaskord erakonnale uut peasekretäri valida. Priit Toobali asemikuks on seni välja käidud Oudekki Loone, keda toetab Savisaar. Mailis Reps ei ole aga kindel, kas Loone suudab erakonda kokku liita.

Sisseränne ületas mullu väljarände

Statistikaameti andmeil oli möödunud aastal rändesaldo positiivne, mis tähendab, et esimest korda ületas taasiseseisvunud Eestis sisseränne väljarändes.

ERR näitab Kontaveidi mängu Williamsiga

Eesti Rahvusringhäälingu kanalid näitavad otsepildis nii teles kui internetis Eesti esinumbri Anett Kontaveidi ja endise maailma esireketi Venus Williamsi mängu Prantsusmaa lahtiste meistrivõistluste avaringis.

Prokuratuuri arvates oli Savisaare rahaasjades palju ebaloogilist

Advokaat taotles täna Tallinna ringkonnakohtus korduva altkäemaksu võtmise ja rahapesu kahtluse all oleva Keskerakonna esimehe Edgar Savisaare kodust läbiotsimisel leitud sularaha viivitamatut tagastamist, kuid prokuratuur on sellele vastu.

Marsil möllasid hiigeltsunamid

Umbes 3,4 miljardit aastat tagasi, kui Maal askeldasid esimesed eeltuumsed elusrakud, tabas meie naaberplaneet Marssi kaks suurt asteroidi või muud sedasorti taevakeha. Need kukkusid otse Marsi tollasesse ookeani ja vallandasid hiiglaslikud, enam kui 100 meetri kõrgused tsunamid, mis jätsid ookeanikaldale suured settekuhjatised ja kivirahnud.

Tule ja aita valida Eesti parim merelaul

Tänasest on kõigil võimalus anda oma hääl Eesti parima merelaulu välja selgitamiseks. Hääletada saab kuni 12. juunini nii merekultuuriaasta kodulehel kui ka ERRi Menu portaalis.

Toimetaja: Greete Palmiste, Siim LõviMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema