Audiogalerii 23. mail: Jõksi kandidatuurist, Süüria terrorilainest, Keskerakonna peasekretäri valimisest ja rändesaldost ({{commentsTotal}})

ERR.ee kokkuvõte sündmustest, mis on 23. mai pärastlõunaks uudistepäeva kujundanud.

Allar Jõks: olen valmis saama presidendiks

Advokaat Allar Jõks teatas, et on valmis saama presidendikandidaadiks. Erakondade esindajad on väljaöeldusse suhtunud kahetiselt: Rein Lang Reformierakonnast kahtlen Jõksi kompetentsis. Samuti kandideerimisvalmisolekust teatanud keskerakondlane Mailis Repsi aga Jõksi ülesastumine ei üllatanud.

Süüria rannikulinnu tabas terrorilaine

Suurbritannias tegutsev Süüria Inimõiguste Vaatluskeskus teatas, et Süüria rannikulinnades toimunud terrorilaines on hukkunud vähemalt 101 inimest. Piirkond on seni olnud Süüria valitsusvägede kontrolli all, rünnakute eest võttis vastutuse ISIS.

Keskerakond loodab homme peasekretäri valida

Homme toimub järgmine keskerakonna juhatuse koosolek, kus püütakse taaskord erakonnale uut peasekretäri valida. Priit Toobali asemikuks on seni välja käidud Oudekki Loone, keda toetab Savisaar. Mailis Reps ei ole aga kindel, kas Loone suudab erakonda kokku liita.

Sisseränne ületas mullu väljarände

Statistikaameti andmeil oli möödunud aastal rändesaldo positiivne, mis tähendab, et esimest korda ületas taasiseseisvunud Eestis sisseränne väljarändes.

ERR näitab Kontaveidi mängu Williamsiga

Eesti Rahvusringhäälingu kanalid näitavad otsepildis nii teles kui internetis Eesti esinumbri Anett Kontaveidi ja endise maailma esireketi Venus Williamsi mängu Prantsusmaa lahtiste meistrivõistluste avaringis.

Prokuratuuri arvates oli Savisaare rahaasjades palju ebaloogilist

Advokaat taotles täna Tallinna ringkonnakohtus korduva altkäemaksu võtmise ja rahapesu kahtluse all oleva Keskerakonna esimehe Edgar Savisaare kodust läbiotsimisel leitud sularaha viivitamatut tagastamist, kuid prokuratuur on sellele vastu.

Marsil möllasid hiigeltsunamid

Umbes 3,4 miljardit aastat tagasi, kui Maal askeldasid esimesed eeltuumsed elusrakud, tabas meie naaberplaneet Marssi kaks suurt asteroidi või muud sedasorti taevakeha. Need kukkusid otse Marsi tollasesse ookeani ja vallandasid hiiglaslikud, enam kui 100 meetri kõrgused tsunamid, mis jätsid ookeanikaldale suured settekuhjatised ja kivirahnud.

Tule ja aita valida Eesti parim merelaul

Tänasest on kõigil võimalus anda oma hääl Eesti parima merelaulu välja selgitamiseks. Hääletada saab kuni 12. juunini nii merekultuuriaasta kodulehel kui ka ERRi Menu portaalis.

Toimetaja: Greete Palmiste, Siim LõviVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.