Rootsi riik hakkab islamivaimulikke koolitama ({{commentsTotal}})

Autor: AFP/Scanpix

Rootsi käivitab sügisel esimese riiklikult rahastatud islamiteoloogia õppeprogrammi, lootes sel teel saada rohkem kohapeal haritud imaame.

Üheaastast islamiteoloogia- ja juhtimiskursust hakkab pakkuma täiskasvanute koolituskeskus Kista Folkhägskola, mis asub pealinna Stockholmi loodeosas, vahendas The Local.

Rootsi imaamide harimise teemal on riigis varem debateeritud ja näiteks 2008. aastal tegi toonane haridusminister lars Leijonborg ettepaneku riigi raha eest kursusi läbi viia. Plaanist siiski loobuti.

Nüüd avataval kursusel vastutab õppe eest koolituskeskus ning Rootsi riik on sellega seotud üksnes rahastamise kaudu. Koolituskeskuse rektor Abdulkader Habib peab usujuhtide Rootsis koolitamist soodsaks arenguks.

"Vajadus selle järele on suur. Praegu juhivad enamikku riigi kogudustest väljaõppeta isikud, seega on suur puudus inimestest, kes on Rootsis hariduse saanud ning kes mõistavad Rootsi vaatenurka, tundes samas islamit," rääkis ta Rootsi raadiole.

Ka Malmös töötav imaam Sallahuddin Barakat tervitas uute kursuste avamist. "See on samm edasi," ütles ta uudisteagentuurile TT, märkides, et nii saavad õpilased islamit tundma õppida kohalikes tingimustes. "Samuti on see vajalik naistele, kellel on välismaal islamit õppida erinevatel põhjustel keeruline".

Õppeprogrammi on küll oodatud ka šiiitliku taustaga inimesed, ent peamiselt on see suunatud sunniitidele.

Toimetaja: Karin KoppelKotsar näeb tänu finaalturniirile jõudmisele üle pika aja enda vanemaid

Eesti korvpalluri Maik-Kalev Kotsari ülikooli South Carolina edutee USA üliõpilasmeistrivõistluste finaalturniiril jätkus, kui kaheksa tugevama hulgas alistati Florida ülikool 77:70 (33:40).

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.