Rootsi riik hakkab islamivaimulikke koolitama ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: AFP/Scanpix

Rootsi käivitab sügisel esimese riiklikult rahastatud islamiteoloogia õppeprogrammi, lootes sel teel saada rohkem kohapeal haritud imaame.

Üheaastast islamiteoloogia- ja juhtimiskursust hakkab pakkuma täiskasvanute koolituskeskus Kista Folkhägskola, mis asub pealinna Stockholmi loodeosas, vahendas The Local.

Rootsi imaamide harimise teemal on riigis varem debateeritud ja näiteks 2008. aastal tegi toonane haridusminister lars Leijonborg ettepaneku riigi raha eest kursusi läbi viia. Plaanist siiski loobuti.

Nüüd avataval kursusel vastutab õppe eest koolituskeskus ning Rootsi riik on sellega seotud üksnes rahastamise kaudu. Koolituskeskuse rektor Abdulkader Habib peab usujuhtide Rootsis koolitamist soodsaks arenguks.

"Vajadus selle järele on suur. Praegu juhivad enamikku riigi kogudustest väljaõppeta isikud, seega on suur puudus inimestest, kes on Rootsis hariduse saanud ning kes mõistavad Rootsi vaatenurka, tundes samas islamit," rääkis ta Rootsi raadiole.

Ka Malmös töötav imaam Sallahuddin Barakat tervitas uute kursuste avamist. "See on samm edasi," ütles ta uudisteagentuurile TT, märkides, et nii saavad õpilased islamit tundma õppida kohalikes tingimustes. "Samuti on see vajalik naistele, kellel on välismaal islamit õppida erinevatel põhjustel keeruline".

Õppeprogrammi on küll oodatud ka šiiitliku taustaga inimesed, ent peamiselt on see suunatud sunniitidele.

Toimetaja: Karin KoppelKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.
Rahvusvahelise küberrünnaku tõttu suleti kõik Ehituse ABC poed

Ulatuslik rahvusvaheline küberrünnak, mis sai alguse nädala algul, on jõudnud otsapidi ka Eestisse: Ehituse ABC kõik poed suleti kolmapäeval, kuni küberrünnakust häiritud süsteemid taas tööle saadakse.

Uuendatud: 18:34 
M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics