ÜRO peasekretär ootab kestvat lahendust põgenikekriisile ({{commentsTotal}})

Istanbuli tippkohtumisel kutsus ÜRO peasekretär Ban Ki-moon leidma kestvaid lahendusi põgenike probleemi lahendamiseks, sest praegune süsteem ei suuda hakkama saada viimase 70 aasta rängima humanitaarkriisiga.

Praeguseks on ÜRO andmeil kogu maailmas 130 miljonit inimest, kes vajavad abi. ÜRO eesmärk on saavutada kokkulepe kodust lahkuma sunnitud tsiviilisikute abistamises, raha kogumises ja paremas lahenduses humanitaarkriisile, mis on suurim pärast Teist maailmasõda, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Oleme siin teistsuguse tuleviku kujundamiseks. Täna deklareerime, et oleme üks inimkond jagatud vastutustega. Lahendame selle isekeskis nüüd ja kohe, et mitte üksnes hoida inimesi elus, vaid anda neile võimalus väärikaks eluks," ütles ÜRO peasekretär.

Kriitikute hinnangul ei ole globaalne abisüsteem suuteline hakkama saama regionaalsete sõdade ja läbikukkunud riikide pärast kiirelt paisunud põgenike abistamisega. Probleemiks on ka korruptsioon, mis võib võtta suure osa abivajavatele kogutud rahast.

Saksamaa liidukantsler Angela Merkel märkis, et humanitaarabi jagamise toetajatele soovib ta öelda, et tihtipeale antakse lubadusi, kuid raha ei jõua sinna, kus seda enim vajatakse.

"See peab muutuma. Saksamaa toetab ettepanekut suurendada ÜRO keskset kriisireageerimise fondi ühe miljardi dollarini. Saksamaa teeb kättesaadavaks veel rohkem fonde humanitaarabiks. Meil on vaja ka kriisi- ja kiirreageerimise asutusi, mis on hästi rahastatud," rõhutas Merkel.

Türgi, kus on praegu umbes 3 miljonit põgenikku Süüriast ja kelle aitamiseks on Ankara teatel kulutatud 10 miljardit dollarit, kritiseeris teravalt lääneriike tegevusetuse eest.

Kriitikat on pälvinud ka tippkohtumine. Piirideta Arstid loobusid sel osalemast, sest leidsid, et peale deklaratiivse lõppsõnumi ei tule riigijuhtidelt mingit edasiviivat sõnumit.

Venemaa aga leidis, et eelnevat koostööd oli vähe ning lõppavalduse viies punktis ei anta liikmesriigile võimalust oma positsiooni eraldi välja tuua.

Toimetaja: Merili NaelMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema