Balti ja Poola seadusandjad on vastu kohustuslikele kvootidele ({{commentsTotal}})

Autor: Sakis Mitrolidis/AFP/Scanpix

Eesti, Läti, Leedu ja Poola parlamendi Euroopa Liidu asjade komisjonide esimehed väljendasid esmaspäeval Riias toimunud kohtumisel vastuseisu kohustuslikele põgenikekvootidele, kutsudes üles mõistma, et asüülitaotlejate lõimimine ühiskonda nõuab teatavaid pingutusi ja aega.

Poliitikud arutasid mitmeid teemasid, keskendudes rändele, Venemaa strateegilisele kommunikatsioonile ja sündmustele Ukrainas.

"Balti riigid ja Poola ei ole praegu valmis toetama lahendusi, mis võivad vajada kohustuslikke põgenike ümberpaigutamise mehhanisme," lausus Läti parlamendis EL-i asjade komisjoni juhtiv Lolita Cigane erakonnast Ühtsus.

Eesti parlamendi EL-i asjade komisjoni esimees Kalle Palling nõustus temaga, kiites Balti-Poola koostööd Ukraina toetamisel ja rõhutades, et ühtne seisukoht põgenikekvootide küsimuses on hea näide koostööst.

Poola senati välis- ja EL-i asjade komisjoni juhi Piotr Wachi sõnul oli Poolal asüülitaotlejate vastuvõtmisel probleeme ja seetõttu vastu võetud inimeste hulk kavandatust väiksem, kuid probleem on praeguseks lahendatud.

Leedu parlamendi EL-i asjade komisjoni juhtiv Gediminas Kirkilas aga rõhutas Leedu valmisolekut täita endale asüülitaotlejate vastuvõtu osas võetud kohustused.

Allikas: BNSMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.