President kuulutas Peruus elavhõbedasaastuse tõttu välja eriolukorra ({{commentsTotal}})

Peruu president kuulutas Amazonase piirkonnas elavhõbedasaastuse tõttu välja eriolukorra.

Ebaseaduslikest kullakaevandustest heidetakse jõgedesse igal aastal ligi 40 tonni elavhõbedat ja selle tõttu on hävinud üle 100 000 hektari vihmametsa, vahendasid ERRi teleuudised.

Keskkonnaministri sõnul tahetakse kõigepealt kontrolli alla võtta ja likvideerida salajased kaevandused ning hoolitseda ka kohalike inimeste tervise eest. Uuringud näitavad, et piirkonna elanike organismis on elavhõbeda tase ohtlikult kõrge.

Elavhõbedat kasutatakse kulla eraldamiseks maagist. Ebaseaduslikes kaevandustes töötavad kümned tuhanded inimesed, kes sageli käitlevad mürgist ainet paljakäsi ja hingavad sisse põletamisel tekkivaid aure.

Toimetaja: Merit MaaritsLiisi Koikson elust Londonis: hindan inimesi, kes jaksavad seal olla pikki aastaid

Liisi Koikson avaldab uue heliplaadi "Coffe for One", millel kõlavad esmakordselt ka lauljatari enda salvestatud laulud. Mitmed lood on inspireeritud Koiksoni Londoni perioodist.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.