Leht: Harku kinnipidamiskeskuses nõustanud psühholoogi leping peatati pärast PPA kritiseerimist ({{commentsTotal}})

Eelmisel esmaspäeval Eesti Päevalehes politsei- ja piirivalveametit (PPA) oma arvamusloos kritiseerinud Harku kinnipidamiskeskuses abivajajaid nõustanud psühholoogi Urve Kauri leping peatati.

Eesti Päevaleht kirjutab, et keskuse eluga inimliku poole pealt lähedalt tuttav Urve Kaur heitis arvamusloos politseile ette liigset võimunäitamist mullu novembris toimunud operatsioonis ning leidis, et süsteemile usaldusväärsust andvate fikseeritud väärtuste vastu eksinud peaksid otsustamise tasandilt lahkuma.

Leht nentis, et esialgu aga näib, et probleemile avalikkuses tähelepanu juhtimise eest tuleb lahkuda hoopis Kauril endal, sest tema leping peatati päev pärast arvamusloo ilmumist.

"Uskusin, et elan riigis, kus rumaluse naeruvääristamise eest ei karistata," nentis Urve Kaur.

PPA migratsioonibüroo juhataja Maie Lepp ütles, et PPA tegi lepingupartnerile ettepaneku hinnata, kas psühholoog on ületanud volitusi, kui avaldas ühe varjupaigataotleja eluloo üksikasjad, mis said talle teatavaks nõustamise käigus ning lepingu lõpetamise otsustab tema tööandjaks olev ettevõte.

Koolituskeskuse Reiting esindaja Anneli Zirkel märkis, et leping Kauriga on tõesti peatatud, kuid mitte arvamusloo pärast. Samas ei olnud Zirkel nõus avaldama lepingu peatamise põhjust.

Toimetaja: Marek KuulFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.