Leht: Harku kinnipidamiskeskuses nõustanud psühholoogi leping peatati pärast PPA kritiseerimist ({{commentsTotal}})

Eelmisel esmaspäeval Eesti Päevalehes politsei- ja piirivalveametit (PPA) oma arvamusloos kritiseerinud Harku kinnipidamiskeskuses abivajajaid nõustanud psühholoogi Urve Kauri leping peatati.

Eesti Päevaleht kirjutab, et keskuse eluga inimliku poole pealt lähedalt tuttav Urve Kaur heitis arvamusloos politseile ette liigset võimunäitamist mullu novembris toimunud operatsioonis ning leidis, et süsteemile usaldusväärsust andvate fikseeritud väärtuste vastu eksinud peaksid otsustamise tasandilt lahkuma.

Leht nentis, et esialgu aga näib, et probleemile avalikkuses tähelepanu juhtimise eest tuleb lahkuda hoopis Kauril endal, sest tema leping peatati päev pärast arvamusloo ilmumist.

"Uskusin, et elan riigis, kus rumaluse naeruvääristamise eest ei karistata," nentis Urve Kaur.

PPA migratsioonibüroo juhataja Maie Lepp ütles, et PPA tegi lepingupartnerile ettepaneku hinnata, kas psühholoog on ületanud volitusi, kui avaldas ühe varjupaigataotleja eluloo üksikasjad, mis said talle teatavaks nõustamise käigus ning lepingu lõpetamise otsustab tema tööandjaks olev ettevõte.

Koolituskeskuse Reiting esindaja Anneli Zirkel märkis, et leping Kauriga on tõesti peatatud, kuid mitte arvamusloo pärast. Samas ei olnud Zirkel nõus avaldama lepingu peatamise põhjust.

Toimetaja: Marek KuulLõke ja ilm
Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil.Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil.
Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema