ERR Washingtonis: viimased küsitlused on näidanud Trumpile Clintoniga võrreldes isegi edumaad ({{commentsTotal}})

Donald Trump.
Donald Trump. Autor/allikas: John Sommers II/Getty Images/AFP/Scanpix

USA presidendivalimiste kampaanias on viimaste nädalate arvamusküsitlused näidanud vabariiklaste esinumbrile Donald Trumpile võrdset tulemust ja isegi edumaad demokraatide esinumbri Hillary Clintoniga võrreldes.

Esimest korda selle presidendivalimiste tsükli jooksul on USA avaliku arvamust kokku võtva portaali Real Clear Politics andmetel läinud vabariiklaste erakonna esinumber ja sügiseste valimiste presidendikandidaat Donald Trump juhtima, kui valijatele antakse valida tema ja demokraatide erakonna tõenäolise võitja Hillary Clintoni vahel, vahendasid ERRi raadiouudised.

Viimase viie üleriigilise arvamusküsitluse järgi on Real Clear Politics'i arvustuste järgi Clintoni poolt 43,2% valijatest ja ja Trumpi poolt 43,4%. Viiest viimasest küsitlusest on kolmes juhtinud Trump ja kahes Clinton.

Tuleb meeles pidada, et vabariiklaste erakonna sisevalimised on läbi ja nende valijad – isegi need, kes toetasid sisevalimistel mõnda Trumpi rivaali – ütlevad tõenäolisemalt oma eelistuseks erakondliku eelistuse. Demokraatide hulgas on Clintonil vaja lõplikult seljatada veel oma rivaal senaator Bernie Sanders, kelle toetajad on väga tulihingelised Clintoni vastased.

Üheksas osariigis on sisevalimised veel pidamata ja kuigi Sandersi võimalused Clintonit võita on pea võimatud, on ta lubanud kõikides osariikides valimistel osaleda. Tuleb ka meeles pidada, et USA presidendivalimiste puhul tuleb vaadata rohkem üksikuid osariike kui üleriigilist arvamust; mõne osariigi valijad hääletavad sügiselt üsna etteaimatavalt kas vabariiklaste või demokraatide poolt, nt Texase vabariiklaste või California demokraatide poolt. Enne sügisesi valimisi tuleb hoolikamalt jälgida arvamusküsitlusi just nendes osariikides, kus tulemus on veel lahtine – nt Floridas või Ohios.

Trump on püüdnud viimaste nädalate jooksul oma mainekujundusega tegeleda näiteks siludes teleintervjuudes oma varasemaid vastuolulisi väljaütlemisi ja rünnates eelkõige Hillary Clintonit. Clintoni meeskond püüab omakorda aru saada, kuidas niivõrd ebatraditsionaalse konkurendi nagu Donald Trumpi vastu üldvalimiste kampaaniat teha.

Clinton selgitas pühapäeval NBC vestlussaates "Meet The Press", et tema eesmärk on hoida tähelepanu Trumpi äärmuslikel väljaütlemistel ja mitte lasta tal end tavapäraseks kandidaadiks kujundada. "Ma ei taha lasta ameeriklastel, mõistlikel vabariiklastel, aga ka demokraatidel ja parteitutel hakata uskuma, et see on normaalne kandidatuur. See ei ole," märkis Clinton.

Toimetaja: Merit MaaritsKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Pärnu tantsulapsed ööbivad Tallinna 21. keskkoolis.Pärnu tantsulapsed ööbivad Tallinna 21. keskkoolis.
Laulu- ja tantsupeolisi majutatakse 44 koolimajas

Laulu- ja tantsupeole saabunud lapsed ja noored ööbivad traditsiooniliselt Tallinna koolimajades. Enam kui 19 tuhat noort mahutatakse ära 44 Tallinna ja Harjumaa kooli.

M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics