ERR Washingtonis: viimased küsitlused on näidanud Trumpile Clintoniga võrreldes isegi edumaad ({{commentsTotal}})

Donald Trump. Autor: John Sommers II/Getty Images/AFP/Scanpix

USA presidendivalimiste kampaanias on viimaste nädalate arvamusküsitlused näidanud vabariiklaste esinumbrile Donald Trumpile võrdset tulemust ja isegi edumaad demokraatide esinumbri Hillary Clintoniga võrreldes.

Esimest korda selle presidendivalimiste tsükli jooksul on USA avaliku arvamust kokku võtva portaali Real Clear Politics andmetel läinud vabariiklaste erakonna esinumber ja sügiseste valimiste presidendikandidaat Donald Trump juhtima, kui valijatele antakse valida tema ja demokraatide erakonna tõenäolise võitja Hillary Clintoni vahel, vahendasid ERRi raadiouudised.

Viimase viie üleriigilise arvamusküsitluse järgi on Real Clear Politics'i arvustuste järgi Clintoni poolt 43,2% valijatest ja ja Trumpi poolt 43,4%. Viiest viimasest küsitlusest on kolmes juhtinud Trump ja kahes Clinton.

Tuleb meeles pidada, et vabariiklaste erakonna sisevalimised on läbi ja nende valijad – isegi need, kes toetasid sisevalimistel mõnda Trumpi rivaali – ütlevad tõenäolisemalt oma eelistuseks erakondliku eelistuse. Demokraatide hulgas on Clintonil vaja lõplikult seljatada veel oma rivaal senaator Bernie Sanders, kelle toetajad on väga tulihingelised Clintoni vastased.

Üheksas osariigis on sisevalimised veel pidamata ja kuigi Sandersi võimalused Clintonit võita on pea võimatud, on ta lubanud kõikides osariikides valimistel osaleda. Tuleb ka meeles pidada, et USA presidendivalimiste puhul tuleb vaadata rohkem üksikuid osariike kui üleriigilist arvamust; mõne osariigi valijad hääletavad sügiselt üsna etteaimatavalt kas vabariiklaste või demokraatide poolt, nt Texase vabariiklaste või California demokraatide poolt. Enne sügisesi valimisi tuleb hoolikamalt jälgida arvamusküsitlusi just nendes osariikides, kus tulemus on veel lahtine – nt Floridas või Ohios.

Trump on püüdnud viimaste nädalate jooksul oma mainekujundusega tegeleda näiteks siludes teleintervjuudes oma varasemaid vastuolulisi väljaütlemisi ja rünnates eelkõige Hillary Clintonit. Clintoni meeskond püüab omakorda aru saada, kuidas niivõrd ebatraditsionaalse konkurendi nagu Donald Trumpi vastu üldvalimiste kampaaniat teha.

Clinton selgitas pühapäeval NBC vestlussaates "Meet The Press", et tema eesmärk on hoida tähelepanu Trumpi äärmuslikel väljaütlemistel ja mitte lasta tal end tavapäraseks kandidaadiks kujundada. "Ma ei taha lasta ameeriklastel, mõistlikel vabariiklastel, aga ka demokraatidel ja parteitutel hakata uskuma, et see on normaalne kandidatuur. See ei ole," märkis Clinton.

Toimetaja: Merit Maarits{{c.alias}}
{{c.createdMoment}}
{{c.body}}
{{cc.alias}}
{{cc.createdMoment}}
+{{cc.replyToName}} {{cc.body}}
Kommentaare ei ole.
Oled sisseloginud kui {{user.alias}}. Logi välja
Sisselogimine ebaõnnestus.

Pole veel kasutajat/unustasid salasõna

Nimi võib olla kuni 32 tähemärki pikk
Kommentaar võib olla kuni 600 tähemärki pikk
{{comment.captcha.word.answer}}

www.err.ee

Merejääl sündivad hülgepojad on südikamad

Nii viiger- kui hallhülged eelistaksid järgmise põlvkonna ilmale tuua jää peal. Viigerhülge jaoks on pehme talv teravam probleem, hallhülged saavad poegida ka maismaal, kuid seal sirgunud isendid on merejääl kasvanud liigikaaslastest nõrgemad.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.

ETV OTSE
Viipekeelsed uudised