Rõivas tutvustas Merkelile Eesti e-riiki ({{commentsTotal}})

Vasakult: Saksamaa liidukantsler Angela Merkel, Eesti peaminister Taavi Rõivas ja Saksamaa asekantsler Sigmar Gabriel.
Vasakult: Saksamaa liidukantsler Angela Merkel, Eesti peaminister Taavi Rõivas ja Saksamaa asekantsler Sigmar Gabriel. Autor/allikas: Valitsuse kommunikatsioonibüroo
{{1464066800000 | amCalendar}}

Peaminister Taavi Rõivas ütles täna Saksamaa valitsusele Eesti e-riigi ning küberjulgeoleku alast kogemust tutvustades, et e-teenuste kasutuselevõtt ei pea tähendama, et inimeste privaatsus kuidagi kannataks.

Interneti ja digilahendustega kaasnevad riskid ei tähenda Rõivase sõnul, et riigid peaks infoühiskonna arendamisest loobuma, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

“Saame neid riske edukalt maandada, samal ajal kui digiteenuseid edasi arendame,” ütles Rõivas ja rõhutas, et see lähenemine on olnud Eesti infoühiskonna arengu üks alustalasid. 

Rõivas osales Saksamaa liidukantsleri Angela Merkeli isiklikul kutsel Saksa valitsuskabineti väljasõiduistungil Mesebergis, et tutvustada ettekandega “Kaasaegne riik ja küberturvalisus” Eesti e-riiki ja küberjulgeoleku alast kogemust ja korraldust. 

Peaminister ütles oma ettekandes, et riik saab digiteenuste levikule kaasa aidata, kui loob soosiva õigusliku keskkonna ja taristu teenuste turvaliseks kasutuseks. Rõivas rõhutas küberjulgeoleku tagamise olulisust: inimestel ja ettevõtetel peab olema kindlus, et nende andmed on kindlalt kaitstud ja vajalikud teenused toimivad. 

Rõivas avaldas Saksa ministritele lootust, et riikidevaheline praktiline koostöö kasvab ja see annab hoogu Euroopas digitaalse ühtse turu arengule. “Mida rohkem riigid küberkaitse koostööd teevad, seda laiemalt saame me digiteenuseid kasutusele võtta,” rõhutas Rõivas. Piiriülestel digiteenustel on tema sõnul oluline potentsiaal Euroopa konkurentsivõime tõstmisel. 

Saksa valitsuskabineti kahepäevase väljasõiduistungi fookusteemadeks olid digitaliseerimine, rändekriis ja pagulaste integratsioon. Saksa majanduse ja avaliku sektori digitaliseerimine on Saksamaa ametisoleva valitsuse üks prioriteete.

Varem on Rõivas Saksamaal muude teemade kõrval Eesti e-riigist ja digitaalsetest teenustest rääkinud jaanuaris Baierimaa parlamendi juhterakonna aastakonverentsil ning veebruaris väikese ja keskmise suurusega ettevõtete katusorganisatsiooni BVMW aastakonverentsil Berliinis.

Peaminister naaseb Eestisse kolmapäeva varahommikul.

Toimetaja: Marek Kuul, Laur ViirandPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics