Rõivas tutvustas Merkelile Eesti e-riiki ({{commentsTotal}})

Vasakult: Saksamaa liidukantsler Angela Merkel, Eesti peaminister Taavi Rõivas ja Saksamaa asekantsler Sigmar Gabriel. Autor: Valitsuse kommunikatsioonibüroo
{{1464066800000 | amCalendar}}

Peaminister Taavi Rõivas ütles täna Saksamaa valitsusele Eesti e-riigi ning küberjulgeoleku alast kogemust tutvustades, et e-teenuste kasutuselevõtt ei pea tähendama, et inimeste privaatsus kuidagi kannataks.

Interneti ja digilahendustega kaasnevad riskid ei tähenda Rõivase sõnul, et riigid peaks infoühiskonna arendamisest loobuma, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

“Saame neid riske edukalt maandada, samal ajal kui digiteenuseid edasi arendame,” ütles Rõivas ja rõhutas, et see lähenemine on olnud Eesti infoühiskonna arengu üks alustalasid. 

Rõivas osales Saksamaa liidukantsleri Angela Merkeli isiklikul kutsel Saksa valitsuskabineti väljasõiduistungil Mesebergis, et tutvustada ettekandega “Kaasaegne riik ja küberturvalisus” Eesti e-riiki ja küberjulgeoleku alast kogemust ja korraldust. 

Peaminister ütles oma ettekandes, et riik saab digiteenuste levikule kaasa aidata, kui loob soosiva õigusliku keskkonna ja taristu teenuste turvaliseks kasutuseks. Rõivas rõhutas küberjulgeoleku tagamise olulisust: inimestel ja ettevõtetel peab olema kindlus, et nende andmed on kindlalt kaitstud ja vajalikud teenused toimivad. 

Rõivas avaldas Saksa ministritele lootust, et riikidevaheline praktiline koostöö kasvab ja see annab hoogu Euroopas digitaalse ühtse turu arengule. “Mida rohkem riigid küberkaitse koostööd teevad, seda laiemalt saame me digiteenuseid kasutusele võtta,” rõhutas Rõivas. Piiriülestel digiteenustel on tema sõnul oluline potentsiaal Euroopa konkurentsivõime tõstmisel. 

Saksa valitsuskabineti kahepäevase väljasõiduistungi fookusteemadeks olid digitaliseerimine, rändekriis ja pagulaste integratsioon. Saksa majanduse ja avaliku sektori digitaliseerimine on Saksamaa ametisoleva valitsuse üks prioriteete.

Varem on Rõivas Saksamaal muude teemade kõrval Eesti e-riigist ja digitaalsetest teenustest rääkinud jaanuaris Baierimaa parlamendi juhterakonna aastakonverentsil ning veebruaris väikese ja keskmise suurusega ettevõtete katusorganisatsiooni BVMW aastakonverentsil Berliinis.

Peaminister naaseb Eestisse kolmapäeva varahommikul.

Toimetaja: Marek Kuul, Laur Viirand{{c.alias}}
{{c.createdMoment}}
{{c.body}}
{{cc.alias}}
{{cc.createdMoment}}
+{{cc.replyToName}} {{cc.body}}
Kommentaare ei ole.
Oled sisseloginud kui {{user.alias}}. Logi välja
Sisselogimine ebaõnnestus.

Pole veel kasutajat/unustasid salasõna

Nimi võib olla kuni 32 tähemärki pikk
Kommentaar võib olla kuni 600 tähemärki pikk
{{comment.captcha.word.answer}}

www.err.ee

Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.

ETV OTSE
Viipekeelsed uudised