BBC: ISIS hävitas Palmyra lähistel Venemaa õhuväebaasi ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: AFP/Scanpix

BBC avaldas satelliidi abil jäädvustatud kaadrid Palmyra linna lähistel asuvast strateegiliselt tähtsast Tiyase õhuväebaasist, mida kasutavad Venemaa õhujõud. Piltidelt selgub, et äärmusrühmitusel ISIS on õnnestunud baas pea täielikult hävitada.

Stratfori käest saadud enne ja pärast rünnakut jäädvustatud piltidelt on näha, et õhuväebaas on saanud mitmeid tabamusi. Lisaks õhuväebaasi territooriumil asunud veokitele suutsid terroristid hävitada ka lahingkopterite Mi-24 grupp, millesse kuulus viis õhusõidukit, vahendas BBC.

Stratfori analüütiku Sim Taki sõnul võib kaadrite alusel väita, et tegemist ei olnud juhuslike plahvatustega. "Piltidelt on selgelt näha, et lennubaasis on aset leidnud mitmed plahvatused, mille käigus said hävitava löögi nii Venemaa lahingkopterid kui ka lennuväljal asunud Süüria hävitaja MiG-25," selgitas Tak.

Ühtlasi lisas analüütik, et ISIS-e avaldatud teave rünnaku kohta vastab satelliidipiltidelt nähtavate purustustega. "Äärmusrühmitus teadis väga täpselt, mis rünnaku käigus hävines. Seetõttu võib oletada, et tegemist polnud õnnetusjuhtumi, vaid koordineeritud rünnakuga," märkis Tak.

Venemaa kaitseministeerium pole vahejuhtumit kommenteerinud.

Hoolimata ISIS-e detailsest kirjeldusest pole teada, kas ja kui palju inimesi rünnakus hukkus. Eelmise aasta juulis korraldas ISIS mitmeid pealetunge Tiyase õhuväebaasile, kuid siis õnnestus Süüria valitsusvägedel positsioon säilitada.

Toimetaja: Allan RajaveeLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema