BBC: ISIS hävitas Palmyra lähistel Venemaa õhuväebaasi ({{commentsTotal}})

Autor: AFP/Scanpix

BBC avaldas satelliidi abil jäädvustatud kaadrid Palmyra linna lähistel asuvast strateegiliselt tähtsast Tiyase õhuväebaasist, mida kasutavad Venemaa õhujõud. Piltidelt selgub, et äärmusrühmitusel ISIS on õnnestunud baas pea täielikult hävitada.

Stratfori käest saadud enne ja pärast rünnakut jäädvustatud piltidelt on näha, et õhuväebaas on saanud mitmeid tabamusi. Lisaks õhuväebaasi territooriumil asunud veokitele suutsid terroristid hävitada ka lahingkopterite Mi-24 grupp, millesse kuulus viis õhusõidukit, vahendas BBC.

Stratfori analüütiku Sim Taki sõnul võib kaadrite alusel väita, et tegemist ei olnud juhuslike plahvatustega. "Piltidelt on selgelt näha, et lennubaasis on aset leidnud mitmed plahvatused, mille käigus said hävitava löögi nii Venemaa lahingkopterid kui ka lennuväljal asunud Süüria hävitaja MiG-25," selgitas Tak.

Ühtlasi lisas analüütik, et ISIS-e avaldatud teave rünnaku kohta vastab satelliidipiltidelt nähtavate purustustega. "Äärmusrühmitus teadis väga täpselt, mis rünnaku käigus hävines. Seetõttu võib oletada, et tegemist polnud õnnetusjuhtumi, vaid koordineeritud rünnakuga," märkis Tak.

Venemaa kaitseministeerium pole vahejuhtumit kommenteerinud.

Hoolimata ISIS-e detailsest kirjeldusest pole teada, kas ja kui palju inimesi rünnakus hukkus. Eelmise aasta juulis korraldas ISIS mitmeid pealetunge Tiyase õhuväebaasile, kuid siis õnnestus Süüria valitsusvägedel positsioon säilitada.

Toimetaja: Allan RajaveeVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.